REKLAMA

MedApp planuje przenieść notowania na rynek główny GPW w I połowie '20

2019-04-03 15:38
publikacja
2019-04-03 15:38
MedApp planuje przenieść notowania na rynek główny GPW w I połowie '20
MedApp planuje przenieść notowania na rynek główny GPW w I połowie '20
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

Notowana na NewConnect spółka MedApp planuje przenieść notowania na rynek główny GPW. Złożenie prospektu emisyjnego planowane jest na drugą połowę 2019 roku, a do debiutu powinno dojść w pierwszej połowie roku 2020 - poinformował w środę prezes Mateusz Kierepka. Wejściu na główny rynek nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

"Bycie na NewConnect nie jest naszym celem. Nasz główny cel to wejście na rynek główny. Oczekujemy zwiększenia i poprawy płynności spółki. Także ekspozycja na nowych inwestorów jest dla nas bardzo ważna" - powiedział podczas konferencji prezes Mateusz Kierepka.

"Nie będziemy emitować nowych akcji, myślimy mocno o resplicie akcji" - dodał.

MedApp działa w branży telemedycznej. Spółka rozwija system CarnaLife (do wykrywania nieprawidłowości sygnałów EKG), CarnaLife Holo (technologię umożliwiająca wizualizację struktury serca) oraz CarnaLife Lite (aplikację do monitorowania stanu zdrowia dla pacjentów). Produkty spółki skierowane są do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych.

"Pierwszym szpitalem prywatnym, który stosuje naszą technologię jest Europejskie Centrum Zdrowia. Tam stosowana aplikacja pozwala lepiej przygotować się do zabiegu, lepiej oceniać stan pacjenta i jest stosowana codziennie" - powiedział prezes.

Dodał, że dzięki certyfikacji medycznej ISO 13485 produkt spółki może być sprzedawany we wszystkich krajach europejskich i na Bliskim Wschodzie.

"Kraje Zatoki Perskiej są dla nas bardzo cennym rynkiem, ale nie jedynym. Widzimy też mocną szansę rozwoju na rynkach afrykańskich. Strategia wejścia na te rynki jest dla nas kluczowa. Wejście na pozostałe rynki, gdzie wymagana jest certyfikacja FDA, również jest w naszych planach" - powiedział prezes Kierepka.

Spółka przygotowuje się do wejścia ze swoimi rozwiązaniami na rynek amerykański, co będzie możliwe dopiero po uzyskaniu certyfikacji FDA. Obecnie wniosek złożony przez MedApp jest procedowany przez amerykański urząd.

"Jesteśmy w trakcie certyfikacji, rozpoczęła się w ostatnim kwartale 2017 roku" - powiedział podczas konferencji Michał Adamczyk, dyrektor działu telemedycznego MedApp.

Prezes Kierepka poinformował, że spółka ma podpisane listy intencyjne związane z wejściem na rynek amerykański. Mają one ułatwić firmie wejście do 6,8 tys. domów spokojnej starości.

"Jeżeli będziemy gotowi, to na tym rynku będziemy i on jest też dla nas bardzo ważny" - powiedział Kierepka.

Spółka chce, aby obsługą klientów na rynkach docelowych zajmowali się partnerzy.

"W Polsce rozmawiamy z dwoma największymi dostawcami sprzętu do obrazowania, którzy będą we sposób właściwy zapewniać obsługę bieżącą naszych klientów, a my będziemy dostarczać im właściwe rozwiązania i szkolenia" - powiedział prezes.

MedApp planuje uruchomić sprzedaż na rynkach zagranicznych w tym roku.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że ma już pierwszą umowę na dystrybucję systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich.

Firma poinformowała też, że prowadzi "zaawansowane" rozmowy w sprawie dystrybucji swoich systemów do Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Prezes Kierepka wskazał, że duże znaczenie w ekspansji zagranicznej ma współpraca technologiczna z Microsoft.

"Microsoft prowadzi z nami bardzo zaawanasowane rozmowy na różnych rynkach i otwiera nam drzwi do takich miejsc jak ministerstwa zdrowia dużych państw, otwiera nam drzwi do szpitali" - powiedział prezes MedApp. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki