Kurs złota testuje tegoroczne dno

Podczas piątkowej sesji dolarowe notowania złota znalazły się na najniższym poziomie od grudnia, naruszając minimum z początku miesiąca. Presję na kurs złota wywierał umacniający się dolar.

W najniższym punkcie piątkowej sesji (ok. 14:00) cena złota wyrażona w amerykańskiej walucie obniżyła się do 1 237,50 USD za uncję. Było to o 1,5 USD poniżej poprzedniego minimum z 3 lipca.

(Bankier.pl)

Spadkom na rynku złota towarzyszyło umocnienie dolara. Kurs EUR/USD zszedł w pobliże 1,16 USD, a indeks dolara znalazł się najwyżej od początku lipca. Mocniejszy dolar sprawia, że złoto i inne metale szlachetne stają się droższe dla inwestorów spoza USA. To jedna z przyczyn występującej od dziesięcioleci ujemnej korelacji notowań złota i dolara.

Ale gdy później dolar roztrwonił przedpołudniowe zyski, kurs złota zaczął odrabiać straty. Żółty metal kończył tydzień na poziomie 1 241,30 USD za uncję, a więc o 0,5% niżej niż dzień wcześniej oraz 1,2% niżej niż tydzień wcześniej.

Sentyment do złota pozostaje negatywny. Spekulacyjna pozycja netto w nowojorskich kontraktach terminowych utrzymuje się w pobliżu najniższych poziomów od roku. Na rynku nie widać też większego strachu przed eskalacją wojen handlowych, co podnosi notowania dolara kosztem złota.

Poziom 1 240 USD za uncję za ważne wsparcie uznają analitycy australijskiego banku Westpac. Ich zdaniem z powodu aprecjacji dolara i podwyżek stóp procentowych w Rezerwie Federalnej wsparcie to nie zostanie utrzymane, a kurs złota do końca roku obniży się do 1 190 USD za uncję.

KK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 sammler29

Obecnie 1uncje można kupić za około 4700-4800złoty. Czy uważacie Panowie i Panie że jest to dobra cena aby nabyć parę monet? Czy może poczekać jeszcze jak finansiera z londynu i NY zbije cene w dół? W roku 2007 czy 08 Song Hongbing w ksiazce "wojna o pieniadz" przewidział że cena złota bedzie rosła i miał racje . Od czasu ukazaniu sie ksiazki cena wzrosła chyba 2krotnie a z kolei Ferdynand Lips także przewidział to zjawisko. To że papierowy pieniądz jest pieniadzem dłużnym juz od dawna wiadomo i to że wartość każdej waluty od 1971 spadła opoło 90 procent tez. Macie może jakies swoje pomysły i sugestie? Chciałbym nabyć pare monet i chciałbym poczytac opinie osób które sie na tym bardziej znają . Pozdrawiam Sammler

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 the_mind_renewed

Po prostu problemy, które mamy dziś, są znacznie większe niż poprzednio (2008) i przed. A nadużycie i malwersacja samego procesu rynkowego jest o wiele większe niż wtedy.
Rządy pod naciskami organizacji Socjal demokratyczno lewicowych zniszczyły rynki i ekonomię świata jeszcze długo przed tym zanim w ogóle zrozumiały jak ten system działa! Plan jaki mają obecnie te organizacje to całkowita wolność i oddanie władzy na ulicę - czyli chaos społeczny (Rubta co chceta). Nie jest to optymistyczna wizja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 the_mind_renewed

Moje zdanie na temat obecnej manipulacji finansowej - Fiat money, długiem i kredytem.
Jeśli ta praktyka Niszczenia Fiat money będzie się utrzymywać i służyć do pokrycia deficytów rządowych, oraz płynności banków - to nadejdzie dzień sromotnej porażki, prędzej czy później, kiedy systemy monetarne tych narodów, które prowadzą ten kurs, całkowicie się rozpadną. Siła nabywcza jednostki pieniężnej będzie coraz bardziej maleć, aż w końcu całkowicie zniknie. Czy złoto w owym momencie będzie tanie względnie do nabycia? Obecnie na zegarze finansowym świata jest za minutę dwunasta, co gorsze jest niemal pewne że ten zegar się zatrzymuje, i kredyt ustanie co wywoła chaos na rynkach nawet w zaopatrzenie w podstawowe produkty spożywcze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 karbinadel

Ci, którzy systematycznie skupują złoto fizyczne, raczej nie dopuszczą do znaczącego spadku poniżej granicy kosztów wydobycia (ok. 1200 $/oz). Ale do dużych wzrostów póki co też nie :)

! Odpowiedz
2 8 innowierca

Zabawne to ,

ale kiedy dokupuje sztabke zlota , to bank bulionowy zawsze przysyla z paczka ulotke , taka podobna do ulotki z Pizzeri ::)) , przypominajaca o grudniowej oraz lipcowej obnizce zlota.
Jak otworzymy sobie wykres zlota , powiedzmy za 2 lata , to latwo sie o tym przekonamy.

A tu zawsze jakies dorabianie ideologii , doszukiwanie sie na sile zaleznosci.
A XELION Kuczynski to nawet powiazywal slabosc zlota z mundialem , a przeciez rok temu mundialu nie bylo , a sytuacja byla identyczna , o czym przekonamy sie latwo zerkajac na wykres .


Ojej !! tak sobie mysle , w Polsce to musi panowac straszna banka , w ilosci analitykow , doradcow finansowych , portali I dopiero co szykujacych sie do szturmu na brak posiadajacych swiadomosci finansowej rodakow , calych odzdzialow fintechow z ich analitykami , doradcami
I cala masa " wiedzacych " dlaczego co drozeje , albo tanieje.

W Polsce przydalo by sie odchudzic ta branze brokerow , doradzaczy , analitykow I podobnych przepowiadaczy tak od razu o 20% z korzyscia dla normalnych , nie zwiazanych z branza finansowa ludzi.
Jak juz pisalem o lipcowej obnizce zlota mozna sie bylo dowiedziec z ulotek , dwa miesiace wczesniej ::)))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 34 the_mind_renewed

„Sentyment do złota pozostaje negatywny.” Oczywiście nikt nie jest zainteresowany aktywem które nawet podrzędny bank może sobie wydrukować (ETF) Tak jak pisałem nawet gdy uda im się osiągnąć cenę w granicach $400 za uncję to kto będzie zainteresowany fizykiem ? To tak jak by skupować np. Dziurawe beczki po cenie normalnych. Aż któregoś poranka nastąpi niespodzianka – ale "mileniasy" są bardziej zainteresowane protestami (Wolne sądy albo - Trump to nie nasz prezydent - czy otworzyć granice) Histeria na świecie przeciwko Trumpowi to zbiorowa choroba. To tak jak na masową skalę była sekta Jim Jonesa (przywódca sekty) W efekcie w nocy z 18-19 listopada 1978 r., w Jonestown zginęło 909 osób - popełniło samobója. Przyczyny tej obecnej histerii - Ludziom po prostu z dobrobytu i nadmiaru wolnego czasu w tyłkach się przewraca.

Socjal demokratyczna lewica na całym świecie miała poprzez ponad 30 lat za dużo popuszczone i na jej złudnych założeniach wychowały się całe pokolenia. Niestety świat jest pod ścianą, dług o sobie nie da zapomnieć i jak niechciane dziecko puka do drzwi. Na nic zdadzą się protesty- ktokolwiek i jaka kol-wiek linia polityczna już światu nie pomoże. Punk rubikonu został przekroczony. Te protesty na świecie w prostej linii prowadzą do - globalnej KOMUNY. Ma ktoś wątpliwości?

Rozbito prawdziwe wartości jakim jest rodzina a wprowadza się powszechnie wszelkie formy zboczenia, za sprawą władz. Niestety dopóki to nie ulegnie zmianie będzie tylko gorzej. Robimy się coraz głupsi. Wiele osób w obecnym momencie nie wie nawet jakiej łazienki użyć, ani jak zdefiniować swą płeć a związki tej samej płci wręcz są propagowane na porządku dziennym.

Opanowali banki, kancelarie prawnicze, Hollywood,rządy, gazety, internet, politykę media. Stanowią znikomy procent ludności świata a ich celem to zepsucie ludzkości aby ich czyny wtopiły się w życie jako normalność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 27 the_mind_renewed

Socjal demokratyczna lewica to najgłupsza organizacja terrorystyczna jaką świat w swej historii widział.

! Odpowiedz
1 26 karbinadel

" Ludziom po prostu z dobrobytu i nadmiaru wolnego czasu w tyłkach się przewraca" - z tym akurat trudno się nie zgodzić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO 0,91% 1 509,65
2019-09-16 14:47:00
USD/PLN 0,57% 3,9235
2019-09-16 14:44:00
EUR/PLN 0,35% 4,3286
2019-09-16 14:43:00
EUR/USD -0,37% 1,1032
2019-09-16 14:44:00
CHF/PLN 0,68% 3,9577
2019-09-16 14:44:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil