REKLAMA

Kurs euro nie przebił 4,60 zł. Funt najdroższy od 4 lat

2021-03-09 09:36
publikacja
2021-03-09 09:36
Kurs euro nie przebił 4,60 zł. Funt najdroższy od 4 lat
Kurs euro nie przebił 4,60 zł. Funt najdroższy od 4 lat
fot. Anna Stasia / / Shutterstock

Rajd kursu euro zatrzymał się na poziomie 4,60 zł, osiągając najwyższe wartości w 2021 roku. Złoty wciąż pozostaje bardzo słaby względem euro. Natomiast brytyjski funt był dziś najdroższy od przeszło czterech lat.

Podczas poniedziałkowej sesji kurs euro zaatakował poziom 4,60 zł, osiągając najwyższe wartości od sylwestrowych interwencji Narodowego Banku Polskiego. Linia 4,60 zł na parze euro-złoty po lutym 2009 roku przekraczana była tylko trzykrotnie: w marcu, październiku i grudniu 2020 roku.

We wtorek o 9:30 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5885 zł i był o niespełna grosz niższy niż dzień wcześniej. Przez poprzednie dwa tygodnie notowania wspólnotowej waluty podniosły się o blisko 12 groszy.

Wieloletnie maksima ustanawiał funt brytyjski, za którego we wtorek rano trzeba było zapłacić 5,3532 zł. W poniedziałek szterling wyceniany był na blisko 5,37 zł i był najdroższy od grudnia 2016 roku.  Przełamanie szczytu sprzed ponad 4 lat (5,4028 zł) otwierałoby drogę ku przedbrexitowym maksimom leżącym na wysokości ponad 6 zł.

Po silnych zwyżkach z ostatnich dwóch tygodni korygowały się notowania dolara amerykańskiego. We wtorek rano „zielony” kosztował 3,8626 zł. Był więc o 1,5 grosza tańszy niż dzień wcześniej, gdy osiągnął najwyższe notowania od czterech miesięcy. Kurs franka szwajcarskiego wynosił 4,1323 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
fred_
Bankier brzed brexitem wiescil ze funt bedzie tanial w 2021. Spece.
innowierca
Co tydzien teraz jak pisza o funcie przypomina mi sie jak ponad rok temu rozmawialismy na forum ze po brexicie funta czeka dlugi trend wzrostowy do PLN. Tu nie trzeba bylo byc wielkim filozofem I znawcom przeciez. Jedynie analitykom na portalach finansowych w projekcjach wychodzilo inaczej. Polska byla poza Unia a teraz UK jest poza.Co tydzien teraz jak pisza o funcie przypomina mi sie jak ponad rok temu rozmawialismy na forum ze po brexicie funta czeka dlugi trend wzrostowy do PLN. Tu nie trzeba bylo byc wielkim filozofem I znawcom przeciez. Jedynie analitykom na portalach finansowych w projekcjach wychodzilo inaczej. Polska byla poza Unia a teraz UK jest poza. Dla pary GBP - PLN to oznacza powrot do przeszlosci. Nie wspomne juz o malejacych transferach tej waluty od emigrantow ktore beda nieprzerwanie malec do okolo 2 lat od daty brexitu zanim ustabilizuja sie na pewnym poziomie. Dodam jeszcze ze w UK moga byc rozne zawirowania gospodarcze (gdzie ich teraz nie ma??) ale to niekoniecznie bedzie wplywac na pare GBP - PLN. Ale na 6 PLN za funta to sie nie ma co nastawiac za szybko. To dopiero przyszly rok.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki