Kurs euro najniższy od marca. Frank szybko słabnie

2020-06-03 09:25
publikacja
2020-06-03 09:25
Shutterstock

Kurs euro spadł poniżej 4,40 zł i znalazł się na najniższym poziomie od połowy marca. Szybko w dół zjeżdżały notowania franka szwajcarskiego oraz dolara amerykańskiego.

Od kilkunastu dni na rynkach finansowych widać nową falę optymizmu związanego ze znoszeniem drakońskich przepisów blokujących aktywność gospodarczą. Dobre nastroje zaostrzają apetyt na ryzyko: kupowane są akcje i aktywa w krajach rozwijających się.

/ Bankier.pl

Na tym wszystkim skorzystał polski złoty, który od dwóch tygodni usiłuje odrabiać koronawirusowe straty z marca. Od 18 maja kurs euro obniżył się już o przeszło 19 groszy, choć wciąż pozostaje na stosunkowo wysokim poziomie. W środę o 9:21 kurs euro wynosił 4,3757 zł, w nocy osiągając najniższe wartości od 16 marca.

/ Bankier.pl

Jeszcze wyraźniej słabł frank szwajcarski, który w ostatnich dniach szybko tracił względem euro. Kurs EUR/CHF od 18 maja podniósł się z blisko 1,05 do prawie 1,08 euro za franka. Na polskim rynku oznaczało to spadek notowań helweckiej waluty z 4,34 zł do niespełna 4,06 zł w środę rano.

Względem euro tracił także dolar amerykański. Dziś rano amerykańska waluta była wyceniana poniżej 3,90 zł – o przeszło dwa grosze niżej niż dzień wcześniej i najniżej od 13 marca. Funta szterlinga wyceniano na 4,9158 zł, a więc także blisko najniższych poziomów od marca.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
tergal
Franek słabnie? Tutaj psia nędza nikt sie nie oszczędza, jutro w pracy odpoczniesz!
looop
no i gdzie są ci "ekpserci" co to wieszczyli upadek naszej waluty??? siedzą w mysich dziurach ze wstydu.....brawo Glapa, dobra robota.......
konradalbert
Jesteśmy dopiero na starcie kryzysu, nie na mecie. Dajmy jeszcze trochę czasu na rozwój sytuacji. Polecam odszukać sobie ile razy złotówka upadała w ciągu ostatnich 100 lat. Dlaczego nie miało by być powtórki z rozrywki.
tergal odpowiada konradalbert
Jesteście dopiero na starcie kryzysu? Zapnijcie więc pasy :)
misana
Polska - kraina mlekiem i miodem płynąca, już cały świat w to wierzy :D Jesteśmy najlepsi na świecie hehe
itsofreeky
A jak jesteśmy skazani na sukces w końcu środek Europy :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki