Kupujesz mieszkanie? Myśl przyszłościowo

Kupując mieszkanie, często nie zastanawiamy się, ile będzie nas kosztować jego utrzymanie za 10, 20 lat. To błąd. Warto sprawdzać nie tylko, z jakich surowców buduje deweloper, lecz także jakie zastosował rozwiązania na osiedlu.

Deweloperzy zmieniają swoje podejście na bardziej ekologiczne i budują z coraz lepszych materiałów. Dzięki temu wzrasta liczba osiedli z budynkami mającymi certyfikaty potwierdzające ekologiczność i energooszczędność. I choć mieszkania na takich osiedlach są droższe, to cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż koszt ich eksploatacji jest mniejszy nawet o 25%.

Na budynkach naszego osiedla zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne. Obniżą one o 1/4 koszty utrzymania części wspólnych budowli. Ponadto nadwyżka wyprodukowanej energii będzie sprzedawana zakładowi energetycznemu mówi serwisowi infoWire.pl Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w RED Real Estate Development.

Aby zminimalizować koszty, na osiedlach stosuje się oświetlenie ledowe. Ekologicznym rozwiązaniem jest gromadzenie wody deszczowej i późniejsze wykorzystywanie jej do podlewania terenów zielonych.


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 ~arek

Co to za nędzna reklama.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne