REKLAMA
ZŁOTY BANKIER

Kuczyński: Myślmy jak Putin

2014-08-14 10:30
publikacja
2014-08-14 10:30

Rosyjski konwój humanitarny to kuriozum. I świetne zagranie Putina - w każdej opcji wygrywa. Dlaczego wcześniej tego ruchu nie wykonała UE albo sama Ukraina? - pyta Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

Kuczyński: Myślmy jak Putin
Kuczyński: Myślmy jak Putin

Kuczyński: Myślmy jak Putin

Start odtwarzacza ...


Niezależnie od tego, czy konwój zostanie zatrzymany na granicy, czy wpuszczony, a następnie ostrzelany przez tajemnicze siły w ukraińskich mundurach - czy po prostu dotrze do celu, Putin wygrywa. Albo pokazując Rosję jako twardego, ale empatycznego gracza, albo zyskując pretekst do interwencji zbrojnej. Sam fakt "utajnienia" wystąpienia na Krymie - transmisji nie przeprowadzą nawet rosyjskie media - jest niepokojący. Jedak czy jest lepszy moment na rozpętanie wojny niż weekend?

Kuriozalne jest przy tym wczorajsze zachowanie zachodnich rynków. Jeśli Bloomberg pisze o "uspokojeniu sytuacji na Ukrainie", pozostaje zadać pytanie, czy żyjemy w tych samych światach. Haseł z Wall Street o odprężeniu na wschodzie nie możemy traktować inaczej jak wymówki; podobnie jest z powrotem do retoryki zadowolenia ze słabych danych makro odsuwających w czasie podwyżkę stóp procentowych w USA.

Tymczasem w kraju - z jednej strony pasmo fatalnych danych, bo ujemna inflacja i słabsze od oczekiwań PKB, z drugiej - nadspodziewany wynik deklaracji o pozostaniu w OFE. W funduszach pozostać chce ponad 15% uprawnionych - i efekty już widać na rynku. Gdyby nie geopolityka, moglibyśmy powiedzieć, że jest dobrze - tyle że nie jest, bo tak długo jak za wschodnią granicą rośnie napięcie, trudno prognozować. Pozostaje czekać - i próbować wczuć się w rolę Putina, jakkolwiek abstrakcyjnie to nie brzmi.

Źródło:
Tematy
Konto firmowe to nie tylko opłata za rachunek. Te koszty też mają znaczenie
Konto firmowe to nie tylko opłata za rachunek. Te koszty też mają znaczenie

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~abc
Czy jest w Europie polityk który ma takie poparcie we własnym społeczeństwie jak Putin? Drugim w kolejności jest może Orban, a reszta? Reszta to nie są politycy, to zarządcy masy upadłościowej. O naszych nawet nie wspomnę.
~dder
kuczynski gdzie ta bessa, cwaniaczku za 5 gr
~Arkageddon
Na tle tego co się w świecie dzieje, polityka Putina jawi się spójnym dążeniem do uczynienia z Rosji normalnego kraju. Rosja jest otoczona przez wrogów i dlatego nie ma się co dziwić, że na najwyższych stanowiskach zasiadają ludzie, którzy wiedzą jak z wrogami postępować - u nas mięczaki doprowadzają Kraj do rozpadu. Nauczmy się Na tle tego co się w świecie dzieje, polityka Putina jawi się spójnym dążeniem do uczynienia z Rosji normalnego kraju. Rosja jest otoczona przez wrogów i dlatego nie ma się co dziwić, że na najwyższych stanowiskach zasiadają ludzie, którzy wiedzą jak z wrogami postępować - u nas mięczaki doprowadzają Kraj do rozpadu. Nauczmy się szacunku do ludzi, którzy dbają o swój kraj, a nie gloryfikujmy miernot.A swoją drogą nie jest ważne go ten Rosyjski konwój wwozi - ważne co wywiezie.
~korab52
Pan Kuczyński mówi "....rosyjski konwój humanitarny to kuriozum..." , w tym jednym zdaniu zawiera się cała paranoidalna rusofobia części moich Rodaków, szkoda tylko, że do nich zapisał się Pan Kuczyński i tym samym dla mnie dożywotnio zdyskwalifikował się jako obiektywny, profesjonalny analityk, a jego opinia o deflacji Pan Kuczyński mówi "....rosyjski konwój humanitarny to kuriozum..." , w tym jednym zdaniu zawiera się cała paranoidalna rusofobia części moich Rodaków, szkoda tylko, że do nich zapisał się Pan Kuczyński i tym samym dla mnie dożywotnio zdyskwalifikował się jako obiektywny, profesjonalny analityk, a jego opinia o deflacji to jest dopiero kuriozum, jednym słowem kiepski, efekciarski analityk z politycznymi obsesjami....
~Kendo
Gdzie ten rudzielec Piechowiak? Brakuje mi jego cwanej gęby tutaj.
~Agata
Panie Piotrze - zawsze z przyjemnością Pana słucham i czytam Pana wypowiedzi - lubię słuchać mądrych, niezależnie i trzeźwo myślących ludzi :-)
~Aga
Ja natomiast nie zawsze przepadam za Panem Kuczynskim , lecz w dzisiejszej wypowiedzi pokazal on niezaleznosc i brak propagandy, z ktora na co dzien spotykamy sie w mediach.. Oby tak zawsze Panie Piotrze.
~Aga
Ja natomiast nie zawsze przepadam za Panem Kuczynskim , lecz w dzisiejszej wypowiedzi pokazal on niezaleznosc i brak czarnej propagandy, z ktora na co dzien spotykamy sie w mediach. Oby tak zawsze Panie Piotrze.
~czekam odpowiada ~Aga
Tak, Tak dodaj jeszcze opinie: Marty, Jadzi, Krzysia, Zbysia, Tomka, Oli, Majki itd.
momotaro
Jednym słowem kasa w banku i czekać. Myślę podobnie.

Powiązane: Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki