REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Kuczyński: Co dzień pułapka

Michał Kryński2022-01-07 10:26, akt.2022-01-07 13:13redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-01-07 10:26
aktualizacja
2022-01-07 13:13
Kuczyński: Co dzień pułapka
Kuczyński: Co dzień pułapka
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Obawy o rychłe odcięcie przez Fed od taniego pieniądza popsuły nastroje na Wall Street. Tymczasem RPP kolejny raz podnosi stopy procentowe, a Prezes Glapiński wraca do narracji przejściowej inflacji. Ale najgłośniej na rodzimym podwórku o "Nowym ładzie".

Praktycznie nie ma dnia bez doniesień o nowej pułapce w znowelizowanych przepisach podatkowych z "Polskiego ładu". Słowem, wina Tuska? Zupełnie niepolitycznie, w wirtualnym studio Bankier.tv, Piotr Kuczyński - analityk rynków finansowych, Xelion - na żywo dziś o 11:30.

mk

Źródło:
Michał Kryński
Michał Kryński
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.tv, specjalista od transmisji internetowych. Z Bankier.pl i PRNews.pl związany od 2008 roku. Tel.: 22 333 99 11

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (7)

dodaj komentarz
lobotomek
Glapiński bredzi o przejściowej inflacji i jej piku w okolicach czerwca. Inflacja za grudzień 8,6%. Co ma w głowie i czym się zajmuje prezes, który nie ogarnia rzeczywistości? A cóż dopiero inflacji.
harmonic_trader
Serio?! Przy tym dodruku inflacja ma się skończyć na 8%? Przecież inflacja w USA i UE jeszcze porządnie nie ruszyła, a jak tam ruszy to u nas będzie minimum 20%
max5000
Widzę że Pan Kuczyński lobbuje na rzecz Rosji. Nord stream 2 jest ok, Rosja nie szantażuje europy. Narracja jak z Moskwy. Najlepiej jakby Polska zrezygnowała z Baltic Pipe i podpisała jak Pawlak z PSL kontrakt z Gazpromem na kolejne 30 lat.
men24a
Podaj ceny amerykańskiego gazu, rosyjskiego, norweskiego, katarskiego i zobaczysz że już nigdy się nie będziesz wygłupiał chyba że nigdy nie prowadziłeś biznesu to co innego, to wówczas zawsze będziesz za klauna robił.
max5000 odpowiada men24a
Jest coś takiego jak bezpieczeństwo energetyczne kraju. Uzależnianie się tylko od jednego dostawcy czyli od Rosji pomimo niższej ceny to samobójstwo. O tym Pan Kuczyński nie wspomniał. Polska powinna dywersyfikować dostawy gazu nawet pomimo wyższej ceny.
wtomek odpowiada max5000
"Polska powinna dywersyfikować dostawy gazu nawet pomimo wyższej ceny." Na czym polega wtedy dywersyfikacja?. U nas szumieli, że są niezależni od Rosji. Nie są to po pierwsze, a po drugie to nie handel marchewką , którą obojętnie gdzie kupisz. Gaz wymaga infrastruktury. Skoro mamy już możliwości gromadzenia "Polska powinna dywersyfikować dostawy gazu nawet pomimo wyższej ceny." Na czym polega wtedy dywersyfikacja?. U nas szumieli, że są niezależni od Rosji. Nie są to po pierwsze, a po drugie to nie handel marchewką , którą obojętnie gdzie kupisz. Gaz wymaga infrastruktury. Skoro mamy już możliwości gromadzenia gazu skroplonego , to po jakiego gwinta blokujemy Nord Stream?. To nam nic nie daje, a dostawca gazu skroplonego staje się monopolistą . Dzieciarnia tym rządzi.
daniel_1
Na ŻYWO!!!
serio?
Sami mówią na początku, że 24 grudnia.
Oczywiście nagonka na sczepienia na powitanie.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki