REKLAMA
WAŻNE

Krynica Vitamin ma umowę dot. produkcji, która może istotnie wpłynąć na przychody

2018-03-12 16:58
publikacja
2018-03-12 16:58

Krynica Vitamin nawiązała współpracę w zakresie produkcji produktów na rzecz zewnętrznego podmiotu. Spółka poinformowała w komunikacie, że szacunkowa wartość pojedynczego zamówienia ma wynosić ok. 1,3 mln zł, przy czym - w przypadku "satysfakcjonującego" przebiegu współpracy - oczekuje docelowo średnio ok. dwóch zamówień miesięcznie.

Spółka podała, że podpisała umowę z jednym "ze światowych liderów rynku spożywczego". Umowa została zawarta na 24 miesiące z możliwością przedłużenia.

"Z uwagi na ramowy charakter umowy, zgodnie z jej postanowieniami kontrahent nie posiada zobowiązania względem składania zamówień, jak również nie został określony minimalny poziom gwarantowanych zamówień i tym samym na dzień zawarcia umowy emitent nie jest w stanie w sposób rzetelny oraz precyzyjny określić oczekiwanych przychodów ze sprzedaży realizowanych z tytułu przedmiotowej umowy" - podano w komunikacie.

"Szacunkowa wartość pojedynczego zamówienia wynosić będzie ok. 1,3 mln zł, przy czym emitent wyjaśnia, iż w przypadku satysfakcjonującego przebiegu współpracy emitent oczekuje docelowo odnawiania zamówień w perspektywie średnio ok. dwóch zamówień miesięcznie" - dodano.

Krynica Vitamin podała, że realizacja zawartej umowy stanowi istotną pozycję w portfelu zamówień realizowanych w kolejnych latach i będzie miała "istotny wpływ" na utrzymanie bieżących, jak i przyszłych przychodów i wyników spółki.

W 2016 roku przychody spółki wyniosły 166,7 mln zł. Po trzech kwartałach 2017 roku Krynica Vitamin miała 156,3 mln zł przychodów.

Krynica Vitamin jest producentem napojów bezalkoholowych, w tym napojów energetycznych oraz funkcjonalnych i niskoalkoholowych. Grupa specjalizuje się w produkcji dla marek własnych oraz usługowym rozlewie dla produktów markowych.

Spółka zadebiutowała na GPW w grudniu 2015 r. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki