REKLAMA

Kotecki: Niewielka podwyżka stóp potwierdziłaby, że inflacja wciąż niepokoi RPP

2023-03-29 07:20, akt.2023-03-29 07:56
publikacja
2023-03-29 07:20
aktualizacja
2023-03-29 07:56

Nawet niewielka podwyżka stóp procentowych byłaby potwierdzeniem, że inflacja wciąż niepokoi Radę Polityki Pieniężnej - ocenił w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej członek RPP Ludwik Kotecki.

Kotecki: Niewielka podwyżka stóp potwierdziłaby, że inflacja wciąż niepokoi RPP
Kotecki: Niewielka podwyżka stóp potwierdziłaby, że inflacja wciąż niepokoi RPP
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Moim zdaniem nadal należałoby pokazywać, że martwimy się, że proces dezinflacji jest zbyt wolny. Nawet niewielka podwyżka byłaby potwierdzeniem, że cykl zacieśniania polityki pieniężnej nie został zakończony. Że nadal niepokoimy się, że wzrost cen jest zbyt duży, a oczekiwany spadek inflacji zbyt wolny" - powiedział Kotecki.

Zdaniem członka RPP, inflacja w Polsce w marcu znajdzie się w granicach 15–16 proc. rdr. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jpelerj
Przed wyborami Glapiński nie pozwoli, bo kredyciarze przeżyli by szok. Za to po wyborach pewnie podniosą stopy już nie kosmetycznie, zwłaszcza, że tych 5 mld USD z obligacji uplasowanych w USA na prawie 6% może nie wystarczyć nawet na obietnice przedwyborcze.
anty12
Czekam na pisowskie trle, ktore to wychwala wysoka inflacje pod niebiosa :D
jenak
Miareczkuje lub markuje gość. Ostatecznie za coś mu płacą.

Co prawda to już nie te piniędze co 20 lat temu (stosunek do średniej krajowej był jak 10 do 1), ale nie wszędzie płacą takie gaże.
jankarol
Ludwik Kotecki w RPP z ramienia opozycji minister Tuska. Opozycję niepokoi tylko spadek inflacji i spadek stóp procentowych które powinny powoli być obniżane. Frank spada i zrównuje się z €. a złotówka jest stabilna. Żywności jest nadmiar i zapchane są nią magazyny. Surowce mają cenę niższych niż przed wojną. Rynek kredytów hipoteczny Ludwik Kotecki w RPP z ramienia opozycji minister Tuska. Opozycję niepokoi tylko spadek inflacji i spadek stóp procentowych które powinny powoli być obniżane. Frank spada i zrównuje się z €. a złotówka jest stabilna. Żywności jest nadmiar i zapchane są nią magazyny. Surowce mają cenę niższych niż przed wojną. Rynek kredytów hipoteczny zamarł i ugód Frankiewiczów z bankami jest coraz więcej. Więc co niepokoju Tuska ustami Koteckiego? Oczywiście że obniżka stóp procentowych.
trolley
o, kredyciarz :) Stopy powinny być powyżej inflacji w takim bantustanie jak Polska bo takie bantustany jak Polska tylko tak są w stanie wygrywać z inflacją. Zmniejszanie inflacji w takim bantustanie jak Polska = RECESJA! Nie ma innej drogi dla takiego bantustanu jak Polska. Taki już los bantustanów takich jak Polska. I to jeszcze o, kredyciarz :) Stopy powinny być powyżej inflacji w takim bantustanie jak Polska bo takie bantustany jak Polska tylko tak są w stanie wygrywać z inflacją. Zmniejszanie inflacji w takim bantustanie jak Polska = RECESJA! Nie ma innej drogi dla takiego bantustanu jak Polska. Taki już los bantustanów takich jak Polska. I to jeszcze pod zarządem ukraińskiej sekty pisowskiej hehehehe.
kaczyslaw_ odpowiada trolley
To już nie te czasy starej, dobrej szkoły austriackiej. Stosowana obecne ekonomia rządów nie pozwala na tak mocne podniesienie stóp, bo przy obecnym zadłużeniu gospodarek po prostu by padły. jedyne co pozostaje rządom to dodruk.


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_austriacka
trolley odpowiada kaczyslaw_
"Nowa ekonomia" w takim bantustanie jak Polska to zwykła propaganda, brednie i kłamstwa. To nie ma prawa w takim bantustanie jak Polska zadziałać. No właśnie dalej obowiązuje austriacka szkoła ekonomii w takim bantustanie jak Polska. A czy w takim bantustanie jak Polska stopy wylądują tam gdzie powinny czy polski bantustan "Nowa ekonomia" w takim bantustanie jak Polska to zwykła propaganda, brednie i kłamstwa. To nie ma prawa w takim bantustanie jak Polska zadziałać. No właśnie dalej obowiązuje austriacka szkoła ekonomii w takim bantustanie jak Polska. A czy w takim bantustanie jak Polska stopy wylądują tam gdzie powinny czy polski bantustan wyląduje tam gdzie Grecja i Turcja to już insza inszość :)

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki