REKLAMA

Konkurs bikini pomysłem na rekrutację na staż w czeskiej elektrowni atomowej

2017-06-26 07:49
publikacja
2017-06-26 07:49

Operator czeskiej elektrowni atomowej w Temelinie wpadł na niekonwencjonalny pomysł przeprowadzenia rekrutacji. Stażystka miała zostać wyłoniona w konkursie bikini.

10 absolwentek liceum pozowało w bikini* w chłodni kominowej elektrowni. Następnie na facebookowej stronie operatora - firmy CEZ, notowanej także na GPW w Warszawie - kandydatki były oceniane przez komentatorów. Zwyciężczyni miała wygrać 14-dniowy staż.

Fragmenty sesji zdjęciowej nagrała lokalna telewizja Jihoceske.

fot. / / maturantka.cz
Po fali krytyki w czeskich mediach spółka opublikowała oświadczenie, w którym porównała wydarzenie do zaproszenia do Temelina filharmoników praskich oraz podkreśliła, że dziewczynom podobała się cała akcja. "Celem konkursu było promowanie akcji technicznej. Jeśli jednak pierwotna wizja budzi wątpliwości lub obawy, bardzo nam przykro" - napisano w komunikacie. CEZ poinformował również, że nie był organizatorem zawodów. Magazyn "Dotyk" donosi, że konkurs był elementem corocznych wyborów miss "Maturantka Roku". Ostatecznie staż w elektrowni zaoferowano wszystkim dziesięciu kandydatkom.

Elektrownia atomowa w Temelinie składa się z dwóch reaktorów o łącznej mocy przekraczającej 2000 MW. W planach jest budowa kolejnych dwóch reaktorów. Zarządzająca nią spółka CEZ jest dużym koncernem energetycznym działającym w wielu krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Turcji, z siedzibą w Czechach.

*nazwa bikini wywodzi się od atolu Bikini, gdzie w 1946 r. w trakcie Operacji Crossroad testowano amerykańską broń jądrową.

RM

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Piotr
Co na to gendryści i feministki. Seksizm i jawne łamanie praw kobiet...Natychmiast biegnijcie do Brukseli z powiadomieniem.
zamknackw
Hahaha, widzę , że tam podobny folwark jak w Polszy.
~fut
Nie martwię się więc o bezpieczeństwo.
Żona prezesa to ten sam poziom?
Te z małym piersiami powinny zaskarżyć o dyskryminacje!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki