Kolejne promocje w kredytach hipotecznych – teraz mBank

analityk Bankier.pl

Marża na poziomie 1,9 pp. jest teraz w zasięgu ręki kredytobiorców, którzy zdecydują się na zaciągnięcie zobowiązania w mBanku. Skorzystanie z lipcowej promocji wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków dotyczących typu nieruchomości i źródła dochodów.

Hossa na rynku mieszkaniowym jest faktem – potwierdzają ją kolejne rekordy oddanych lokali ustanawiane przez deweloperów i rosnąca liczba rozpoczynanych inwestycji. Znaczna część transakcji finansowania jest bez udziału banków, ale kredyty hipoteczne i tak sprzedają się najlepiej od 6 lat. Wyniki z pierwszego kwartału roku nie wskazują na hamowanie akcji kredytowej, a comiesięczne raporty Biura Informacji Kredytowej zapowiadają kolejne dobre „żniwa” dla banków.

(fot. phovoir / YAY Foto)

Po wyczerpaniu puli środków z programu „Mieszkanie dla młodych” bankowcy nie mogą już liczyć na klientów zainteresowanych preferencyjnym finansowaniem. Nic dziwnego, że w trosce o utrzymanie tempa sprzedaży sięgają po narzędzia promocyjne. W czerwcu specjalne warunki przygotowały m.in. ING Bank Śląski i Bank Zachodni WBK. Porównanie marż rok do roku pokazuje, że kredytodawcy nieco poprawili oferty, chociaż w części odpowiadają za to właśnie okresowe promocje.

Od początku lipca promocyjne warunki kredytu hipotecznego obowiązują także w mBanku. Wyjściowa marża dla zobowiązań z wkładem własnym równym co najmniej 20 proc. wynosi 2,2 pp. W ramach sprzedaży krzyżowej klient powinien skorzystać z ubezpieczenia na życie przez okres 5 lat oraz rachunku osobistego.

Marżę można dodatkowo obniżyć o 0,3 pp., jeśli:

  • nabywana nieruchomość pochodzi z rynku wtórnego,
  • klient uzyskuje dochód wyłącznie z tytułu umowy o pracę.

Minimalna stawka marży może zatem wynieść 1,9 pp. (przy wskaźniku LTV równym lub wyższym niż 80 proc.) lub 2,0 pp. przy niższym wkładzie własnym (wyjściowa – 2,3 pp.).

W I kw. 2018 r. mBank pochwalił się sprzedażą detalicznych kredytów hipotecznych na poziomie 760 mln zł. Był to wynik o 23 proc. wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W tym samym czasie sprzedaż powyżej 1 mld zł odnotowali najwięksi konkurenci instytucji na tym rynku – Bank Zachodni WBK (1,58 mld zł), ING Bank Śląski (2,17 mld zł), Bank Pekao (2,79 mld zł) i PKO BP (3,1 mld zł).

Michał Kisiel

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 nostsherlock

Trzeba jak najwięcej ludzi zapakować w kredyt zanim stopy procentowe wzrosną. Banki centralne na świecie już je powoli podnoszą, w końcu przyjdzie kolej na Polskę, a wtedy na ulicę wyjdą skrzywdzeni obywatele oszukani na kredycie złotówkowym.

! Odpowiedz
1 3 dominick1982

Zgadzam się z komentarzem "macieja". Banki dostają dodatkową prowizję za polisę ubezpieczeniową na życie w rekomendowanej przez nie firmie ubezpieczeniowej. I tak np. mbank "poleca" AXĘ, Alior - TU Europa. Samo ubezpieczenie na życie wydaje się dobrym pomysłem tylko diabeł tkwi w szczegółach. Trzeba się dokładnie zapoznać z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) i spojrzeć na wyłączenia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 jasiek2017

nie ma co przesadzac, mam jedno ubezpieczenie nieruchomosci w kredycie i ING powiedzial tylko na jaka sume ubezpieczyc. Ubezpeiczyciela moge wybrac sam co roku. ING nie ma z tego zadnej prowizji.

! Odpowiedz
1 11 _maciej_

W kredytach ogólnie (nie tylko hipotecznych) są tylko dwa istotne parametry: marża i koszty jednorazowe, zasadniczo prowizja i ubezpieczenie (tj. prowizja ukryta pod przykrywką ubezpieczenia).

Oferta mbanku z 1,9% marży + pseudoubezpieczeniem jest raczej bardzo przeciętną ofertą. Polecam zapoznać się z ofertą wszystkich polskich banków - do znalezienia na stronie KNF. Jestem pewny, że można bezproblemowo znaleźć tańszą oferfę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz