REKLAMA

Kapitał MAZUR wzrósł o 5,4 mln zł

2000-10-18 00:00
publikacja
2000-10-18 00:00


Kapitał MAZUR wzrósł o 5,4 mln zł

ANIMEX OBJĄŁ AKCJE SPÓŁKI

Animex objął w całości 543.484 akcje zwykłe na okaziciela serii C wyemitowane przez Zakłady Mięsne Mazury w Ełku. Objęcie tych walorów zwiększyło udział Animeksu w kapitale akcyjnym Mazur z 62,06 proc. do 67,54 proc. i w głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy z 74,45 proc. do 76,26 proc. Animex był zobowiązany do podwyższenia kapitału Mazur, na mocy umowy zawartej ze skarbem państwa.

Ponad 5,4 mln zł uzyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć na budowę nowej przetwórni wędlin oraz spłatę zaciągniętych kredytów.

Zakłady Mięsne w Ełku należą do jednego z najlepszych w grupie kapitałowej Animex. Są jedynym spośród producentów mięsa czerwonego, który nie przynosi strat. Poza tym nie wymagają restrukturyzacji. Posiadają też uprawnienia pozwalające na eksport swoich wyrobów na rynki zachodnie. Dlatego Animex i Smithfield Foods, główny udziałowiec Animeksu, podjęli decyzję o dalszym rozwoju Mazur. Podczas tegorocznych targów Polagra Food ZM Mazury uhonorowane zostały wyróżnieniem za swoje produkty.

WOJCIECH ADAMCZYK

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki