REKLAMA
WEBINAR

KNF nałożyła na Norica Holding karę za brak pełnej informacji o kupnie akcji Grupy Azoty

2015-08-25 15:00
publikacja
2015-08-25 15:00
KNF nałożyła na Norica Holding karę za brak pełnej informacji o kupnie akcji Grupy Azoty
KNF nałożyła na Norica Holding karę za brak pełnej informacji o kupnie akcji Grupy Azoty
/ Grupaazoty.com

KNF nałożyła na Norica Holding 800 tys. zł kary za naruszenie obowiązków informacyjnych związanych ze znacznymi pakietami akcji Grupy Azoty - podała Komisja w komunikacie. Norica Holding to spółka zależna rosyjskiego Acronu.

fot. Artur Zawadzki / / EastNews
"(...) nałożenie na Norica Holding kary pieniężnej nastąpiło w związku z sześciokrotnym naruszeniem (...) przepisów nakładających na akcjonariuszy obowiązek zawiadamiania o zmianach stanu posiadania akcji spółki publicznej zaistniałych za pośrednictwem osób trzecich" - napisano w komunikacie.

Komisja informuje, że Norica Holding, zwiększając swój stan posiadania akcji Grupy Azoty, przekazywała spółce i KNF zawiadomienia o zmianach, ale nie przekazywała informacji o nabywaniu akcji spółki na rzecz Norica Holding przez Vertco Ventures Limited i Omana Holdings.

"Największa różnica pomiędzy faktycznym stanem posiadania Norica Holding a informacjami ujawnionymi w tym zakresie wynosiła około 6,6 proc. ogólnej liczby głosów w spółce - według stanu na dzień 15 stycznia 2013 r. rzeczywisty udział Norica Holding wynosił 18,67 proc., podczas gdy rynek był poinformowany o posiadaniu przez Norica Holding 12,03 proc. ogólnej liczby głosów w spółce" - napisano w komunikacie.

O zmianach stanu posiadania Norica informowała dopiero w momencie nabycia akcji Grupy Azoty od Vertco Ventures Limited i Omana Holdings Limited poza rynkiem regulowanym. Tymczasem, jak informuje KNF, obowiązek taki spoczywał na firmie już w chwili zakupu papierów Grupy Azoty przez osoby trzecie. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~polak
chodzi o to że to jest spółka strategiczna dla gospodarki więc umówmy się że trzeba trzymać takie firmy na dystans. więc że MSP czy KNF to robi to jest po prostu obrona polskich interesów narodowych
~Daniel
Jak Rosjanie chca przejac to be wrogie przejecie a jak Amerykanie juz maja po kryjomu 25% KGHM to jest przyjacielskie przejecie tak jak Niemcy i Francuzi przejmowali nasze cukrownie i inne firmy aby wiele ich pozamykac tak po przyjacielsku to nigdy nie byly wrogie przejecia?
~azot
Zasada, gadaj zdrów. Nic nie przejmują, bo nie zwiększają udziału w akcjonariacie. Po pierwsze dlatego że jak widać to wszystko jest uregulowane i jeżeli czegokolwiek spróbują to znów będzie kara. A poza tym najzwyczajniej w świecie nie mają kasy, a wartość Azotów rośnie. Polecam zobaczyć jakieś artykuły branżowe, jak Acron dostał Zasada, gadaj zdrów. Nic nie przejmują, bo nie zwiększają udziału w akcjonariacie. Po pierwsze dlatego że jak widać to wszystko jest uregulowane i jeżeli czegokolwiek spróbują to znów będzie kara. A poza tym najzwyczajniej w świecie nie mają kasy, a wartość Azotów rośnie. Polecam zobaczyć jakieś artykuły branżowe, jak Acron dostał po kieszeni jak padła giełda w Moskwie
~Zasada
I w ten sposob płacąc jedynie 800 tyś zł, tj. dokładnie - tyle co nic - Rusy związani z Putlerem powoli przejmują nasze Azoty, Wykorzyć ich stamtąd tak jak oni wykurzają polskie firmy z Rosj
~jarek_rusofob
Polska w ruinie ! polskie firmy w obcych rekach !
~Dżejms
Ale ProcteryG i tym podobne Unilewery to są już koszer?
~larry
to ironia? artykul jest wlasnie o tym, ze rosjanie „dostali po lapach” za swoje zakusy, a poza tym nikt nie przejmie spolki strategicznej dla skarbu panstwa, bo jest specjalnie chroniona przez ustawe przed takimi przjeciami

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki