KGHM wyłonił wykonawcę rozbudowy Żelaznego Mostu

KGHM Polska Miedź rozpoczyna rozbudowę Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych "Żelazny Most", który położony jest w gminie Polkowice. Inwestycję wartą 578 mln zł zrealizuje firma Budimex, która została wyłoniona w przetargu.

Prace związane z przystosowaniem zbiornika do rozbudowy rozpoczęły się w ubiegłym roku.Żelazny Most zostanie rozbudowany o tzw. Kwaterę Południową. Pozwolenie na budowę zostało wydane na początku marca tego roku, a prace ruszą w najbliższych dniach - podała w czwartek miedziowa spółka w komunikacie prasowym.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w drugiej połowie 2020 r. Całość budowy zostanie zakończona do końca grudnia 2021 r. podano.

Jak podkreślono OUOW "Żelazny Most" jest integralnym elementem procesu technologicznego stosowanego w KGHM. Jego rozbudowa ma zagwarantować spółce bezpieczne funkcjonowanie w zagłębiu miedziowym przez następne dziesięciolecia.

Analizy optymalnego rozwiązania projektu rozbudowy OUOW +Żelazny Most+ prowadzone były od 2016 roku. Wybraliśmy najlepsze rozwiązania pod względem zachowania bezpieczeństwa społecznego, środowiska, jak i całego ciągu produkcyjnego KGHM - powiedział cytowany w komunikacie Rafał Pawełczak, prezes zarządu KGHM Polska Miedź, odpowiedzialny za rozwój i inwestycje.

Żelazny Most to największy w Europie zbiornik odpadów poflotacyjnych. Eksploatacja zbiornika rozpoczęła się w 1977 r. Dziś jego powierzchnia to niemal 1400 ha.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Bożena Dymkowska

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
KGHM 0,53% 94,70
2019-11-15 17:04:05

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil