REKLAMA

Jujubee sprzedał 25 000 sztuk gry Realpolitiks na PC, w VII premiera wersji mobilnej

2017-06-23 09:06
publikacja
2017-06-23 09:06

Jujubee sprzedał ponad 25 000 sztuk gry "Realpolitiks" na komputery osobiste i jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad jej drugą częścią - podała spółka w komunikacie. W lipcu 2017 r. planowana jest premiera wersji mobilnej "Realpolitiks" oraz zakończenie prac nad grą "Take Off - The Flight Simulator".

/ Materiały spółki

"Według szacunków emitenta sprzedaż gry strategicznej +Realpolitiks+ na komputerach osobistych przekroczyła liczbę 25 000 sztuk" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie emitent informuje, iż podjął decyzję o rozpoczęciu produkcji gry +Realpolitiks 2+ jeszcze w 2017 r." - dodano.

W osobnym komunikacie spółka podała harmonogram wydawniczy na lata 2017-20.

Na lipiec 2017 r. zaplanowano premierę "Realpolitiks Mobile" na platformy iOS i Android. W tym samym miesiącu mają zakończyć się prace nad grą "Take Off - The Flight Simulator" na PC i Mac, a o terminie premiery zdecyduje wydawca.

W I półroczu 2018 r. spółka planuje premierę gry "KURSK" przeznaczonej na platformy PC, Mac, Xbox One oraz PlayStation 4. W tym samym okresie mają zakończyć się prace nad "nowym symulatorem mobilnym" realizowanym na zlecenie wydawcy Astragon Entertainment na urządzenia mobilne (systemy iOS i Android). Data premiery zostanie ustalana przez wydawcę.

Na 2019 r. Jujubee przewiduje premierę "Realpolitiks 2", a na 2020 r. wydanie gry, która opisana jest jako "następca +KURSKA+, gra przygodowo-dokumentalna typu sandbox, z elementami RPG, o tytule roboczym +Konklawe+". Obie gry mają być przeznaczone na platformy PC, Mac oraz konsole.

Jujubee może przenieść się na rynek główny GPW do końca '18

Jujubee rozważa przeniesienie notowań na rynek główny GPW do końca 2018 roku - wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa Michała Stępnia.

"Rozważamy przenosiny na główny parkiet w dalszej perspektywie" - powiedział prezes Stępień.

"Raczej nie mówimy o późniejszej perspektywie niż 18 miesięcy. To jest temat, nad którym będziemy dyskutować" - dodał.

Jujubee to katowickie studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 r. Debiut na NewConnect odbył się w sierpniu 2015 r.

Jujubee miał w I kwartale 0,6 mln zł przychodów i 0,1 mln zł zysku netto, a w całym 2016 r. 0,7 mln zł przychodów i 0,4 mln zł straty netto.

mj/ ana/ sar/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki