REKLAMA

Jest decyzja ws. uruchomienia przetargów na modernizację S7 Napierki-Płońsk

2016-10-17 13:51
publikacja
2016-10-17 13:51

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał w poniedziałek decyzję, która pozwoli na uruchomienie drugiego etapu przetargów na modernizację odcinka drogi S7 z Napierek do Płońska. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 2,7 mld zł.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit / fot. Maciej Biedrzycki / FORUM

O podpisaniu dokumentu pozwalającego olsztyńskiemu oddziałowi GDDKiA przystąpić do drugiego etapu procedury przetargowej, który ma wyłonić konkretnych wykonawców tego odcinka S7 wiceminister Szmit poinformował podczas briefingu w Napierkach (woj. warmińsko-mazurskie).

Budowę ok. 71 km drogi z tej miejscowości do Płońska (woj. mazowieckie) podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Pierwszy etap postępowania odbył się w ub. roku - wykonawcy składali wówczas wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. W drugim etapie do składania ofert zaproszeni zostaną ci z nich, którzy spełnili warunki formalne.

Według Szmita zaproszenie wybranych wykonawców do składania ofert cenowych nastąpi już w listopadzie tego roku. Jak przypomniał, starania o modernizację tej trasy trwały przez długie lata. Dodał, że wygodne i bezpieczne połączenie drogowe Warmii i Mazur ze stolicą jest warunkiem dalszego rozwoju regionu.

Jak poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki, umowy na realizację inwestycji mają być podpisane w przyszłym roku. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w drugim kwartale 2018 r., a zakończone najwcześniej w ostatnim kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Rzeczywisty koszt budowy poszczególnych odcinków będzie znany po rozstrzygnięciu przetargów.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zwycięzcy przetargów mają przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonać projekty i złożyć wnioski o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla całego zadania.

Na terenie woj. warmińsko-mazurskiego trwa budowa 61,7 km drogi S7 na odcinkach Miłomłyn-Olsztynek i Nidzica-Napierki. Po zakończeniu tych inwestycji w 2017 r. cała trasa w tym regionie będzie miała klasę drogi ekspresowej. (PAP)

mbo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~milos
To jakieś światełko w tunelu, bo jak dotąd PIS wstrzymał wszystkie planowane inwestycje, np S8 między Wolicą a Radziejowicami miała się rozpocząć w II kwartale tego roku i kompletna cisza, GDDK na pytania nie odpowiada. Podobno jest sporo wstrzymanych inwestycji.
~poldek
Była zmiana prawa zamówień publicznych, stąd wstrzymano na 10 miesięcy wszystkie przetargi -wszystkie! Ofensywa miała nastąpić we wrześniu, a ruszyło kilka przetargów na zaprojektuj i zbuduj, czyli budowa ruszy najszybciej w 2018 roku.
~pw
Oj, chyba coś się pomyliło... codziennie stoję tam w korku z powodu przebudowy S8 Radziejowice -Wolica. Od lipca.
~Zzzz
Dojadą Do Łomianek i tu utkna.
~as
A1 to Autostrada Bursztynowa, A2 to Autostrada Wolności, a S7 mogłoby się nazywać Traktem Słoików. Bez obrazy, żarcik :)
~miro
38 mln za km, drogo oj drogo
~Ktosik
Zgłoś się do przetargu i zrób taniej.
~Alex
Teren jest gorzysty, duzo rzek. Uwarunkowanie terenu mocno podnosi cene. Pozactym to chyba z VAT, wiec prawie 1/4 trafia do budzetu od razu

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki