Jarosław Gowin przeprasza za słowa o śmierci Kulczyka

Jarosław Gowin zamieścił na swoim kanale na Youtubie film skierowany do Dominiki i Sebastiana Kulczyków, w którym przeprasza ich za powątpiewanie w śmierć Jana Kulczyka i sugerowanie związków biznesmena z „szemraną częścią biznesu”.

Jarosław Gowin przeprosił Dominikę i Sebastiana Kulczyków za słowa o śmierci ich ojca
Jarosław Gowin przeprosił Dominikę i Sebastiana Kulczyków za słowa o śmierci ich ojca (fot. Krystian Maj / FORUM)

- Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk. Przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna. Nie mam żadnej wiedzy na ten temat jako minister. Jako obywatel zadaję sobie pytanie, jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym, miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką. Ale zostawmy ten temat, jeszcze dużo zagadek jest do wyjaśnienia, wielu na pewno nie uda się wyjaśnić – mówił jeszcze w maju Jarosław Gowin.

Po siedmiu miesiącach minister nauki i szkolnictwa wyższego przeprosił za tę wypowiedź. - W dniu 18 maja w trakcie audycji „Polityka przy kawie” wyemitowanej w TVP1 wypowiedziałem słowa, które mogą zostać odebrane przez widzów jako sugestie o istnieniu rzekomych związków pana Jana Kulczyka z „szemraną częścią biznesu” – mówi Gowin w zamieszczonym w Internecie filmie.

- Jednocześnie dalsza część mojej wypowiedzi sprawiała wrażenie, że posiadam powody do powątpiewania w rzeczywistość śmierci pana Jana Kulczyka. Nie miałem intencji ani racji formułowania takich zarzutów i podejrzeń. Ubolewam z powodu zaistniałej sytuacji i kieruję przeprosiny do pani Dominiki Kulczyk i pana Sebastiana Kulczyka – dodaje.

Zamieszczone na Youtube nagranie to wynik ugody między rodzeństwem Kulczyków a ministrem. Filmu nie można umieszczać na innych stronach internetowych, została także wyłączona możliwość komentowania. Pełne nagranie można zobaczyć tutaj.

Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 r. w Wiedniu w wyniku powikłań po operacji serca. Od 2008 r. co roku zajmował pierwsze miejsce w rankingu 100 najbogatszych Polaków „Forbesa”. Jego majątek w 2015 r. szacowany był na 15,1 mld zł.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~CarlCarl

Co by się nie zrobiło to ludzie i tak będą wysuwać negatywne komentarze. Nie jestem chyba jedynym, który miał jakieś wątpliwości co do lipcowego wydarzenia ;) więc te wszystkie dygresje są zbędne

! Odpowiedz
0 0 ~kebi

Każdemu mogło przyjść to do głowy. Mi przeszło i czy to definiuje mnie, jako złego człowieka?

! Odpowiedz
0 0 ~toledo

To jakaś kpina z tym Gowinem. Wygaduje głupoty wylewa pomyje na Kulczyków a potem burczy przeprosiny na YT.

! Odpowiedz
0 0 ~sdfs

222

! Odpowiedz
0 0 dagmaradobosz

To naprawdę słabe ze strony Gowina. Gość dał plamę i teraz przeprasza Kulczyka.

! Odpowiedz
0 0 dagmaradobosz

Dobrze że odszczekał, ale czemu tyle czasu mu to zajeło? Szkoda już uczyniona

! Odpowiedz
0 0 ~Monika

Nic dziwnego, że ludzie snują takie spekulacje. Miał taki majątek, że mógł zrobić wszystko, a my się o tym niekoniecznie musimy dowiedzieć.

! Odpowiedz
0 0 ~beata

Wstyd, wielce wicepremier,ciekawe jak długo będzie się woził ze swoimi głupotami. Ważne ,że odszczekał, szkoda, że Kulczykowie zrezygnowali z finansowej rekompensaty, mógł dać tyle co oni na jakąś fundację.

! Odpowiedz
0 0 dagmaradobosz

Nagadał głupot i teraz musi przepraszać. Wstyd, ale może jakaś nauka z tego popłynie dla jarosławnych i naiwaników łykających te brednie

! Odpowiedz
0 1 ~Tommy

Zawsze jest pełno spekulacji jeżeli nagle umiera znana i w dodatku, tak majętna osoba. Tego się nie uniknie. Dzięki takiej sumie na koncie można wszystko :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil