REKLAMA

Holendrzy pracują w ciągu życia najdłużej w UE. Polacy poniżej średniej

2022-07-16 06:00
publikacja
2022-07-16 06:00
Holendrzy pracują w ciągu życia najdłużej w UE. Polacy poniżej średniej
Holendrzy pracują w ciągu życia najdłużej w UE. Polacy poniżej średniej
fot. Quality Stock Arts / / Shutterstock

Holendrzy pracują w ciągu życia 42,5 roku, najdłużej ze wszystkich nacji w Unii Europejskiej. Najkrócej aktywni na rynku pracy są Rumuni. Polacy wypadają nieco poniżej średniej unijnej szacowanej na 36 lat - wynika z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat.

Podawany przez Eurostat wskaźnik długości życia zawodowego to oszacowanie liczby lat, przez jaką osoba w obecnym wieku 15 lat powinna pozostawać na rynku pracy (tj. być zatrudniona lub bezrobotna) przez całe swoje życie.

Według Europejskiego Urzędu Statystycznego średnia liczba przepracowanych lat w UE wynosi 36. Polacy plasują się nieco poniżej tego poziomu - Eurostat szacuje długość życia zawodowego w naszym kraju na 34,3 roku.

Zgodnie z udostępnionymi danymi najdłużej w ciągu swojego życia pracują mieszkańcy Niderlandów, Szwecji oraz Danii. W Holandii wskaźnik długości życia zawodowego osiąga najwyższą wartość we Wspólnocie - 42,5 roku. Najmniej aktywni są natomiast Włosi, Grecy i Rumuni. Ci ostatni przepracowują w ciągu swojego życia średnio 31,3 lat - to najniższy wynik w UE.

Eurostat

Jak ocenił portal RTL Nieuws, fakt, iż Holendrzy pracują najdłużej ze wszystkich Europejczyków, wynika z tego, że w Niderlandach zniesiono wcześniejsze emerytury oraz wydłużono wiek emerytalny. "W rezultacie gwałtownie wzrosła stopa zatrudnienia osób powyżej 60. roku życia" – oceniła ekonomistka Rabobanku Leontine Treur cytowana przez portal.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Średnia emerytura w Holandii wynosi 2,8 tys. euro i jest sumą trzech źródeł – świadczenia państwowego, emerytury pracowniczej oraz uzupełniającej (gromadzonej samodzielnie).

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
pstrzezek
Praca pracy nierówna. Co z tego że Francuz pracuje tyle samo lat co Litwin skoro pracuje godzinę bądź dwie dziennie krócej? A o efektywności nawet nie wspomnę. Swiss, Norwegia pracują znacznie powyżej średniej UE. Dziwnym trafem są to tzw kraje zamożne.
kkk1111
ja mam przepracowane 43 lata na etacie i 16 na 1/2 etatu i 6 lat do emerytury takich jest wielu niestety my pracujemy na młodych emerytów i to powoduje niska średnią w Holandii jest to zrobione uczciwiej, tam większość pracuje na siebie ,czyli średnia emerytur jest jednakowa nie ma młodych emerytów na których pracuje ,zmuszona jest ja mam przepracowane 43 lata na etacie i 16 na 1/2 etatu i 6 lat do emerytury takich jest wielu niestety my pracujemy na młodych emerytów i to powoduje niska średnią w Holandii jest to zrobione uczciwiej, tam większość pracuje na siebie ,czyli średnia emerytur jest jednakowa nie ma młodych emerytów na których pracuje ,zmuszona jest , reszta takich jak ja
bha
Cóż... Najlepiej by było dla wielu nie bez ich celu 50 lub odrazu 100 lat za FREE, plus własny wniesiony przez lata pracy gratis finansowy za koszt pozostawionego w niej uszczerbku na zdrowiu lub czasem jeszcze gorzej, lub za marne latami coraz mocniej minimalne grosze zarabiane, proponowane w ogromie już branż i zawodów!!!, lub Cóż... Najlepiej by było dla wielu nie bez ich celu 50 lub odrazu 100 lat za FREE, plus własny wniesiony przez lata pracy gratis finansowy za koszt pozostawionego w niej uszczerbku na zdrowiu lub czasem jeszcze gorzej, lub za marne latami coraz mocniej minimalne grosze zarabiane, proponowane w ogromie już branż i zawodów!!!, lub dla samej tylko szczytnej, pięknej idei groszowo wykonywanej pracy wygodnej wielu, wielu od lat nie bez celu udając świadomie przy tym jarząbka!!!!!!!!!.Brak więcej słów na to coraz większe i szersze na świecie żerowanie i wyzysk najtaniej jak się tylko da i uda na pracy ludzkiej szczególnie tej fachowej, rzetelnej, wydajnej, profesjonalnej i dochodowej wielu, wielu, wielu, wielu etc.
msp
Więcej socjalu ! A swoją drogą jak średnia krajowa to wrzucamy do niej prezesa banku. A jak czas pracy innej długość , etc .. liczymy JDG … 24/7 do zgonu i trochę .. to powinno podnieść nasze statystyki . Nawet jak wliczymy polityczne nieroby ! A są wszędzie !
pikawka
przeciez kazdy przykladny obywatel dobrze wie, ze pracuje sie do konca zycia, a ZUS placi podwojnie po reinkarnacji.
inwestor.pl
Czy jesteś fanem filozofii "pracuj mądrze, a nie ciężko"?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA NIESPONSOROWANA)
bha
I dodałbym niebieski fan pracuj na koszt innych. Niestety
boris-vodka
Ale Polacy "dostajom wincyj plusuf".....Dlatego mamy to co mamy czyli nic
bha
Cóż... Dostają coraz szerzej i szerzej z każdym rokiem na rynku i w gospodarce w ogromie już branż i zawodów oficjalną minimalną lub w porywach łaskawych uniesień niewiele więcej +. Niestety tylko robić i robić na okrągło najlepiej bez żadnej. motywacji. Brak więcej słów na to rosnące krótkowidztwo znieczulenie wyzyski i jawne rynkowe Cóż... Dostają coraz szerzej i szerzej z każdym rokiem na rynku i w gospodarce w ogromie już branż i zawodów oficjalną minimalną lub w porywach łaskawych uniesień niewiele więcej +. Niestety tylko robić i robić na okrągło najlepiej bez żadnej. motywacji. Brak więcej słów na to rosnące krótkowidztwo znieczulenie wyzyski i jawne rynkowe żerowanie do bólu na pracy innych udając jarząbka nie bez celu przez wielu!!!!!. Niestety.
daniel_1
W Holandii ludzie nie pracują w większości przy zbijaniu palet i wydobyciu węgla, więc łatwiej im pracować dłużej siedząc przy kompie w klimatyzowanym biurze.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki