REKLAMA

Holandia ogłosiła nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa

2020-09-28 22:13
publikacja
2020-09-28 22:13
fot. 2xSamara.com / Shutterstock

Holenderski rząd ogłosił w poniedziałek szereg nowych ograniczeń, mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wśród restrykcji są wcześniejsze godziny zamknięcia barów i restauracji i ograniczenie możliwości przemieszczania się między miastami.

Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że nowe ograniczenia są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

„Oczywiście środki te będą miały negatywne konsekwencje gospodarcze” - powiedział na konferencji prasowej. „Jednak pozwolenie na rozprzestrzenienie wirusa miałoby jeszcze większe konsekwencje, w tym zniszczenie gospodarki” - dodał.

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22.

Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne. Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek.

Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby.

Nowe środki wejdą w życie we wtorek o godz. 18.

Rutte mówił w piątek, że rozważa wprowadzenie regionalnych środków w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii, ale do poniedziałku sytuacja pogorszyła się, przez co zdecydowano o wprowadzeniu ogólnokrajowych ograniczeń.

Nowe środki wprowadzono po tym, gdy dzienna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła dotychczasowy szczyt odnotowany w kwietniu. W niedzielę poinformowano o nowym rekordzie - 2995 nowych infekcjach. Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM) w poniedziałek odnotował niewiele niższą liczbę nowych zakażeń - 2914.

Hospitalizacje i zgony są poniżej poziomu z kwietnia, ale szef oddziałów intensywnej terapii w Holandii ostrzegł, że od tego weekendu mniej istotne zabiegi zostaną przesunięte, aby zrobić miejsce dla pacjentów z Covid-19. (PAP)

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
masekrut555
Holandia i UK prowadzi w propagandowym szaleństwie resetu systemowego. Merkel biedna, bo 300 niemieckich lekarzy połączyło siły z hiszpańskimi i się buntuje plebs wielkiej frau.
mmonline420
Brak podstawowych informacji, tzn. że Holendrzy w stosunku do kwietnia zwiększyli liczbę testów 6-krotnie. O ile w kwietniu rejestrowane zgony (o ile prawidłowo liczone) dochodziły do 150 dziennie, to teraz są to pojedyncze przypadki. 89% zgonów dotyczy osób powyżej 70 roku życia, 62% powyżej 80 roku życia.
Testy
Brak podstawowych informacji, tzn. że Holendrzy w stosunku do kwietnia zwiększyli liczbę testów 6-krotnie. O ile w kwietniu rejestrowane zgony (o ile prawidłowo liczone) dochodziły do 150 dziennie, to teraz są to pojedyncze przypadki. 89% zgonów dotyczy osób powyżej 70 roku życia, 62% powyżej 80 roku życia.
Testy PCR nie dość że nie wykrywają aktywnych wirusów (mogą wykrywać ich resztki), to mają błąd badania. Im więcej testów, tym więcej przypadków fałszywie pozytywnych. Poza tym wystarczy przejrzeć ulotki producentów, aby zobaczyć że wykrywają szereg innych wirusów i bakterii (np. Creative Diagnostics, Altona Diagnostics, Viasure, Biomol). Ulotki także mówią, iż testy nie nadają się do diagnostyki klinicznej i nie mogą być wyłączną podstawą do rekomendacji leczenia.
wjagus
Zakaz podróżowania między miastami? Takich rzeczy zakazuje się podczas wojny lub gdy wiadomo, że takowa się zbliża.
secundus
bary najpóźniej o 22?????? a to wirus budzi się o tej godzinie? powinni jeszcze zamknąć lasy!
santoriusz
tak się zastanawiam jak takie bezrozumne istoty jak TY mogą funkcjonować we współczesnym świecie jak nie potrafisz zrozumieć w swoim ograniczonym pojmowaniu świata tak prostej przyczyny!!!

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki