REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Holandia zalegalizowała hazard w internecie

2021-10-02 14:20
publikacja
2021-10-02 14:20
Holandia zalegalizowała hazard w internecie
Holandia zalegalizowała hazard w internecie
fot. Pixabay.com /

Od piątku internetowy hazard stał się legalny w Niderlandach. Amatorzy pokera, ruletki czy zakładów sportowych muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo awaria centralnego systemu rejestracji uniemożliwia uruchomienie serwisów z grami.

Do piątku wszelkie gry online, takie jak ruletka, bingo czy blackjack były oficjalnie zakazane w Holandii. Z badań wynika, że 60 procent graczy nie miało zresztą pojęcia, że hazard online był zabroniony w Niderlandach.

Rynek gier jest jednak niezwykle lukratywny. Holendrzy wydają rocznie pół miliarda euro na ten cel. Ostatecznie rząd zdecydował się zalegalizować internetowy hazard i ogłosił listę licencjonowanych firm. Mogły one od piątku rozpocząć swoją działalność.

Ze względu na awarię systemu komputerowego łączącego serwer urzędu ds. gier z serwerami dziesięciu firm, które otrzymały licencję, nie jest to jednak jeszcze możliwe.

Holland Casino poinformowało w specjalnym komunikacie, że ze względu na "problemy techniczne" jest zmuszone opóźnić udostępnienie swoich gier hazardowych online.

Urząd ds. gier szacuje, że około 1,5 miliona mieszkańców Niderlandów uprawia hazard w sieci.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bartycki
Dopiero? Niby taki otwarty i nowoczesny kraj a u nas od dłuższego czasu można legalnie zagrać na slotach wazdana. Chyba pierwszy raz Polska w czymś ich wyprzedziła :D
max5000
Holandia to taki burdel UE. Tam wszystko jest dozwolone, nawet pranie brudnych pieniędzy i jakość Komisja Europejska się tym nie interesuje. Bo to przeciez sojusznicy Niemiec, idą ramię w ramię zmieniając Europę w tęczowy cyrk.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki