REKLAMA

Facebook wprowadzi swoją kryptowalutę w 2020 roku

2019-05-27 09:00
publikacja
2019-05-27 09:00

Facebook potwierdził, że planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę – GlobalCoin ma wejść na rynek w wybranych krajach na początku 2020 roku.

fot. Dado Ruvic / / Reuters

W maju zeszłego spółka poinformowała o chęci wejścia w technologię blockchain. Jednak amerykańskie media nie sądziły wtedy, że Facebook pokusi się o stworzenie własnej kryptowaluty. Jak się właśnie okazało – myliły się.

Jak poinformowało BBC, technologiczny gigant potwierdził pracę nad stworzeniem własnej kryptowaluty, a szczegóły mamy poznać tego lata. Mark Zuckerberg rozmawiał już na ten temat z prezesem Banku Anglii Markiem Carneyem, podczas których mieli omawiać możliwości i ryzyko związane z uruchomieniem GlobalCoin.

Zuckerberg zwrócił się o poradę w kwestiach operacyjnych i regulacyjnych również do urzędników w Departamencie Skarbu USA, a także prowadzi rozmowy z firmami przekazującymi pieniądze, m.in. Western Union, szukając tańszych i szybszych sposobów wysyłania środków przez osoby, które nie posiadają swojego konta bankowego.

GlobalCoin ma posłużyć użytkownikom WhatsAppa oraz Instagrama, którzy będą mogli realizować przekazy pieniężne w ramach autorskiego systemu płatności online, planowanego przez Facebooka. Kurs kryptowaluty ma być powiązany z kursem dolara.

Nie jest to pierwsza przygoda Facebooka z wirtualnymi walutami. Dziesięć lat temu stworzył Facebook Credits, która umożliwiła kupowanie przedmiotów w aplikacjach na portalu społecznościowym. Projekt zakończył się jednak po niespełna dwóch latach.

Póki co Facebook, Western Union i Bank Anglii odmówiły komentarza w tej sprawie.

Warto też przy okazji przypomnieć, że na początku ubiegłego roku Facebook zaczął blokować reklamy kryptowalut. – Chcemy, żeby ludzie nadal odkrywali i dowiadywali się o nowych produktach i usługach dzięki reklamom na Facebooku, ale bez strachu o scam czy oszustwo. Jest wiele firm, które promują opcje binarne, Initial Coin Offering czy kryptowaluty, które wcale nie działają w dobrej wierze – ogłosiła wtedy spółka w oficjalnym komunikacie na blogu Facebook Business.

DU

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
unstoppable
Po eurogąbkach już nie dam nabrać się na tego typu twory.
raficus
Reklamy kryptowalut które nie należą do Facebooka „wcale nie działają w dobrej wierze.” Reklamowanie kryptowalut wypuszczonych przez Facebooka jest już w dobrej wierze...
open_mind
Ja też zamierzam wypuścić moje krypto waluty, będą się nazywały: Open_Krypta_For_All_Global_Ekonomy.
gridnet
Tether to oczywisćie też zart sluzacy do wyciagania pieniedzy; bo nigdzie nie jest prawnie uwarunkowane ze gielda musi miec pokrycie w USD w 100%. Ba w regulaminach jest ze nie odpowiadaja za to. WIec jak ludziom za tetherem sie zachce to sie zwina z caloscia w dowolnym momencie.
gridnet
Czemu to jest robione jest oczywiste; firmy zaczynają wykorzystywać fakt że pojęcie samej waluty a tym bardziej kryptowaluty jest pojęciem bardzo abstrakcyjnym i umownym.
Z firmą typu Facebook trzeba sie liczyć. Finansowo to jak państwo tyle że nie ma armii.
Firma robi w tym momencie dokladnie to co zrobił przed wieloma
Czemu to jest robione jest oczywiste; firmy zaczynają wykorzystywać fakt że pojęcie samej waluty a tym bardziej kryptowaluty jest pojęciem bardzo abstrakcyjnym i umownym.
Z firmą typu Facebook trzeba sie liczyć. Finansowo to jak państwo tyle że nie ma armii.
Firma robi w tym momencie dokladnie to co zrobił przed wieloma laty rzad amerykanśki; wypuszczając walute która nie miała pokrycia w złocie - mowa o USD. Dzięki temu mogli robić to na co mieli ochote wydrukować;dodrukować cokolwiek kiedy chcą; (oficjalnie oczywiście nie).

Kto zabroni molochowi typu facebook rozliczać się umownymi wirtualnymi złotymi gwiazdeczkami czy pluszowymi misiami?

Całość natomiast szkodzi pojęciu kryptowaluty postrzeganej jako wartosci otwartej; sterowanej wylącznie przez rynek.
specjalnie_zarejstrowany1
Czy nie ma armii... Moze na ten moment ale jest taka organizacja jak CIA co sie zajmuje zamykaniem przestrzeni pomiedzy lukratywnymi firmami a armia nie tylko w USA ale i na swiecie. Facebook dla takiego CIA nie jest zadnym wyzwaniem pewnie juz maja tam swoich ludzi.
andybrandy
Do PayPala tez ustawiasz się w kolejce ?
zzibi2
eurogabki w wykonaniu cukiereczka
grzegorzkubik
Będzie sukces. Już ustawiam się w kolejce:)
qbotcenko
Jeśli ma to być stable coin to po kiego grzyba?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki