Facebook blokuje reklamy kryptowalut

Facebook poinformował o wprowadzeniu nowej polityki dotyczącej reklam produktów i usług finansowych, które mogą wprowadzać w błąd lub kłamać w przekazie promocyjnym. Do tego grona portal Zuckerberga wlicza kryptowaluty, opcje binarne i ICO – donosi serwis CNN Money.

(fot. Toby Melville / Reuters)

Najwyraźniej nie tylko banki są sceptyczne wobec wirtualnych walut. Facebook, wprowadzając 29. punkt w polityce serwisu, zatytułowany „Zabronione produkty i usługi finansowe”, tłumaczy się dbaniem o bezpieczeństwo finansowe swoich użytkowników.

– Chcemy, żeby ludzie nadal odkrywali i dowiadywali się o nowych produktach i usługach dzięki reklamom na Facebooku, ale bez strachu o scam czy oszustwo. Jest wiele firm, które promują opcje binarne, Initial Coin Offering czy kryptowaluty, które wcale nie działają w dobrej wierze – czytamy w oficjalnym komunikacie na blogu Facebook Business.

(Facebook)

Jednocześnie serwis prosi użytkowników o zgłaszanie wszystkich tych reklam, których moderatorom nie uda się wyłapać odpowiednio szybko. Przytacza przy okazji kilka przykładów zwodniczych reklam, które mogą zakończyć się utopieniem pieniędzy przez nieświadomego użytkownika.

Facebook przestrzega głównie przed hasłami informującymi o nowych kryptowalutach „bez ryzyka” czy zachęcającymi do ulokowania swoich oszczędności emerytalnych w bitcoinie. 

Mateusz Gawin

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.