George Bush: Należy modernizować polskie siły zbrojne

Stany Zjednoczone uznają, że należy modernizować polskie siły zbrojne - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush. Amerykański prezydent powiedział na wspólnej konferencji w Białym Domu z Donaldem Tuskiem, że najpierw trzeba stworzyć listę potrzeb polskich sił zbrojnych.

Szef polskiego rządu powiedział, że wspólną intencją obu stron jest współpraca między innymi nad tarczą antyrakietową. Prezydent Bush rozumie oczekiwania Polski i akceptują polski punkt widzenia w tej sprawie - powiedział Donald Tusk.

George Bush powiedział, że Polacy nie będą narażeni na niebezpieczeństwo poprzez tarczę antyrakietową. Amerykański prezydent powiedział, że szczegóły w tej sprawie muszą wypracować specjaliści.

Amerykański prezydent podziękował za wkład w wyzwolenie Iraku i Afganistanu. Życzył też, by Afganistan cieszył się kiedyś z wyzwolenia tak jak Polska w 1989-m roku.

George Bush mówiąc o zniesieniu obowiązku wiz dla Polaków, zaznaczył, że wymaga to zmiany przepisów. Podkreślił, że "przyjaciele powinni być traktowani jak przyjaciele"

Premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem George' m Bushem powiedział, że polski punkt widzenia w negocjacjach w sprawie tarczy antyrakietowej jest traktowany przez stronę amerykańską bardzo poważnie. Szef rządu przypomniał, że Polska chce, by ewentualna instalacja elementów tarczy antyrakietowej w naszym kraju, musi służyć naszemu bezpieczeństwu.

Zdaniem premiera, takie stanowisko Waszyngtonu oznacza, że finał negocjacji musi być satysfakcjonujący dla strony polskiej.

Wcześniej premier spotkał się z Polonią w Nowym Jorku. Podczas spotkania wyraził opinię, że Waszyngton zaczyna rozumieć nasz punkt widzenia. Donald Tusk zapewnił, że Polska nie będzie "frajerem" w rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi, a nasz kraj będzie negocjował twardo, ale przyjaźnie.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jds

"Głównych organizacji Żydowskich" - ciekawe po co z nimi akurat.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil