REKLAMA

Genomtec zakłada, że debiut na rynku głównym GPW może nastąpić w drugim lub trzecim kwartale '22

2021-11-08 13:48
publikacja
2021-11-08 13:48
Genomtec zakłada, że debiut na rynku głównym GPW może nastąpić w drugim lub trzecim kwartale '22
Genomtec zakłada, że debiut na rynku głównym GPW może nastąpić w drugim lub trzecim kwartale '22
/ GPW

Genomtec zakłada, że przeniesienie notowań spółki i debiut na rynku głównym GPW może nastąpić w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku - wynika z wypowiedzi Michała Wachowskiego, członka zarządu spółki. Komercjalizacja systemu Genomtec ID planowana jest na połowę 2022 roku.

"Po zatwierdzeniu prospektu przez KNF do dopuszczenia akcji do obrotu mija na ogół około 1 miesiąca. Prospekt złożyliśmy 29 października, ale należy zwrócić uwagę, że postępowanie administracyjne związane z jego zatwierdzeniem i przesyłaniem poprawek jest procesem czasochłonnym i w małym stopniu zależnym od spółki. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby ten proces przeniesienia notowań przebiegł jak najszybciej" - powiedział podczas wideokonferencji członek zarządu Michał Wachowski.

"Możemy zakładać, że dopuszczenie nastąpi na pewno w 2022 roku, ale czy będzie to trzeci czy drugi kwartał to trudno spekulować kiedy, nie dostaliśmy nawet jeszcze pierwszych poprawek" - dodał.

29 października Genomtec złożył do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, celem przeniesienia notowań akcji na rynek główny GPW.

"Ma to pozwolić spółce uzyskać większą rozpoznawalność jak również zwiększyć potencjalne grono instytucji zainteresowanych akcjami Genomtec o inwestorów instytucjonalnych, w tym zagranicznych" - poinformowała spółka.

Genomtec działa w obszarze mobilnej diagnostyki molekularnej, a jego flagowym projektem jest mobilny system diagnostyki genetycznej Genomtec ID. Na początku listopada spółka ogłosiła przyspieszenie procesu komercjalizacji systemu i zapowiedziała, że przeprowadzi analizy, w ramach których pod uwagę zostaną wzięte różne scenariusze przyśpieszające prace nad Genomtec ID. Jak podano, jedną z opcji jest wykorzystywanie "bardzo prawdopodobnego" przedłużenia obecnie obowiązujących regulacji, co umożliwi szybszą certyfikację urządzenia, a tym samym jego wcześniejszą komercjalizację.

„Naszym podstawowym zakładanym scenariuszem jest wydłużenie okresu przejściowego w Unii Europejskiej dla dyrektywy IVDR, co pozwoli nam na wcześniejszą komercjalizację urządzenia Genomtec®ID i uzyskanie szybkiej certyfikacji w ramach obecnej dyrektywy IVD. UE zakładała wdrożenie nowych regulacji, IVDR -w drugiej połowie 2022 r., dlatego nie decydowaliśmy się, na certyfikację w ramach obecnie obowiązujących wymagań" - poinformował w poniedziałek prezes Miron Tokarski.

"Duże prawdopodobieństwo wydłużenia okresu przejściowego obecnie panujących regulacji IVDR, pozwoli nam na uzyskanie certyfikacji dla Genomtec®ID zgodnej zarówno z nowymi jak i obecnymi regulacjami, co ułatwi szybszą komercjalizację naszej platformy do badań genetycznych. Naszym celem jest teraz analiza pojawiającej się szansy rynkowej, którą chcemy jak najlepiej wykorzystać, tym bardziej, że urządzenie jest na ostatniej prostej rozwoju i czeka na fazę testów klinicznych” - dodał.

Jak podano w prezentacji, spółka zakłada komercjalizację w połowie 2022 roku. (PAP Biznes)

sar/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki