REKLAMA

GLG Pharma może otrzymać 10 mln zł dofinansowania od NCBiR

2016-01-11 10:30
publikacja
2016-01-11 10:30

Projekt GLG Pharma, notowanej na NewConnect spółki biotechnologicznej, znalazł się na liście projektów rekomendowanych przez NCBiR do dofinansowania - podała spółka w komunikacie. Wartość projektu wynosi 13,6 mln zł, z czego dofinansowanie ma stanowić 10 mln zł.

"Projekt spółki zakłada rozwój terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi (ang. TNBC - Triple Negative Breast Cancer) w oparciu o innowacyjne inhibitory białka STAT-3 tj. cząsteczki GLG-805 lub GLG-302 oraz rozwój testów opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki nowotworu TNBC i monitorowania skuteczności terapii opracowanej przez GLG Pharma u pacjentek chorych na TNBC" - napisano w komunikacie.

"Głównym celem projektu jest opracowanie leku opartego na innowacyjnych cząsteczkach GLG-805 lub GLG-302 do zastosowań w terapii onkologicznej wobec TNBC, przeprowadzenie badań przedklinicznych toksykologicznych na modelu zwierzęcym i badań klinicznych w Polsce z udziałem pacjentek ze zdiagnozowanym TNBC, aby potwierdzić bezpieczeństwo i skuteczność leczenia inhibitorami białka STAT-3 w połączeniu z konwencjonalnymi lekami przeciwnowotworowymi" - dodano. (PAP)

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki