REKLAMA

Filip Chajzer organizuje zbiórkę pieniędzy dla powstańców warszawskich

2016-08-24 13:48
publikacja
2016-08-24 13:48

Filip Chajzer ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz osób biorących udział w powstaniu warszawskim. W akcję włączyło się także Muzeum Powstania Warszawskiego.

fot. Radosław Nawrocki / / FORUM

„Ciągle żyją wśród nas bohaterowie, którzy dla miasta, które kocham, poświęcili wszystko. Oddajmy im hołd praktyczną pomocą” – napisał Chajzer na swoim profilu społecznościowym. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na cele pierwszej potrzeby, jak leki, zakupy czy czynsz. –„ Bluza z patriotycznym nadrukiem to wydatek ok. 100 zł, te same pieniądze w portfelu żołnierza Armii Krajowej to często jego być albo nie być” – podkreślił dziennikarz.

Pieniądze można wpłacać do 1 września. Nagrodą dla 50 osób, które dokonają największych wpłat, będzie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W komentarzach pod postem Filip Chajzer zapewnił też, że dodatkowo 10 osób zostanie wyłonionych w drodze losowania wśród wszystkich darczyńców. Po muzeum zostaną oni oprowadzeni przez samego dziennikarza.

Wcześniej Chajzer przeprowadził wśród internautów zbiórkę pieniędzy na rzecz dziecięcego hospicjum, w której udało się uzbierać 700 tys. zł. Jak zaznaczył dziennikarz, na podobny odzew liczy i w tej akcji tym bardziej, że na tę imponującą kwotę złożyły się głównie wpłaty w wysokości 15 zł.

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~klip
Ojciec by dał ze 100 tys z reklam proszków niemieckich

Powiązane: II wojna światowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki