Filip Chajzer organizuje zbiórkę pieniędzy dla powstańców warszawskich

Filip Chajzer ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz osób biorących udział w powstaniu warszawskim. W akcję włączyło się także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Filip Chajzer organizuje zbiórkę pieniędzy dla powstańców warszawskich
Filip Chajzer organizuje zbiórkę pieniędzy dla powstańców warszawskich (fot. Radosław Nawrocki / FORUM)

„Ciągle żyją wśród nas bohaterowie, którzy dla miasta, które kocham, poświęcili wszystko. Oddajmy im hołd praktyczną pomocą” – napisał Chajzer na swoim profilu społecznościowym. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na cele pierwszej potrzeby, jak leki, zakupy czy czynsz. –„ Bluza z patriotycznym nadrukiem to wydatek ok. 100 zł, te same pieniądze w portfelu żołnierza Armii Krajowej to często jego być albo nie być” – podkreślił dziennikarz.

Pieniądze można wpłacać do 1 września. Nagrodą dla 50 osób, które dokonają największych wpłat, będzie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W komentarzach pod postem Filip Chajzer zapewnił też, że dodatkowo 10 osób zostanie wyłonionych w drodze losowania wśród wszystkich darczyńców. Po muzeum zostaną oni oprowadzeni przez samego dziennikarza.

Wcześniej Chajzer przeprowadził wśród internautów zbiórkę pieniędzy na rzecz dziecięcego hospicjum, w której udało się uzbierać 700 tys. zł. Jak zaznaczył dziennikarz, na podobny odzew liczy i w tej akcji tym bardziej, że na tę imponującą kwotę złożyły się głównie wpłaty w wysokości 15 zł.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~klip

Ojciec by dał ze 100 tys z reklam proszków niemieckich

! Odpowiedz
2 4 ~ewa

piękny gest panie Chajzer.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil