Ferro może zapłacić 19,25 mln zł zaległego podatku i 8,25 mln zł odsetek

2018-03-12 18:20
publikacja
2018-03-12 18:20
YAY Foto

Spółka Ferro otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej w związku z transakcją ze spółką Novaservis z 2012 roku i może zostać zobowiązana do zapłaty 19,25 mln zł zaległego podatku dochodowego oraz 8,25 mln zł odsetek - podała spółka w komunikacie. Ewentualna zapłata zobowiązania może ograniczyć przejściowo zdolność spółki do wypłaty dywidendy.

[Aktualizacja 10:47] Akcje Ferro notowane na GPW tracą ponad 13 proc.

Organ podatkowy stwierdził, że Ferro nie wykazała przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce Novaservis w zamian za wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, co spowodowało zaniżenie dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania i w konsekwencji zaniżenie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2012 r.

Zarząd Ferro poinformował w komunikacie, że "fundamentalnie nie zgadza się z tezami postawionymi w wyniku kontroli i zamierza podjąć wszelkie przewidziane przepisami prawa kroki w celu ochrony interesu spółki oraz jej akcjonariuszy".

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

"Ewentualna zapłata opisywanego powyżej zobowiązania podatkowego wraz z odsetkami może wpłynąć na przejściowe ograniczenie zdolności spółki do wypłaty dywidendy" - podano w komunikacie.

"W sytuacji ewentualnego uiszczenia zobowiązania wraz z odsetkami kondycja finansowa Grupy Ferro pozostanie dobra, a wskaźniki zadłużenia i płynność będą kształtowały się na bezpiecznym poziomie" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki