REKLAMA

Ferpay i Wolfs Fundusz Private Equity SA na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2020-07-03 11:53
publikacja
2020-07-03 11:53
fot. Robert Gardzinski / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy podmioty, które prowadzą działalność w zakresie wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF - poinformowała Komisja w komunikacie.

Jak podała w piątkowym komunikacie KNF, na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty. Chodzi o: Ferpay Ltd z siedzibą w Peterborough, Wielka Brytania; Ferpay sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu; Wolfs Fundusz Private Equity SA z siedzibą w Katowicach.

Wobec tych podmiotów Urząd KNF, skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)

KNF przekazał, że w przypadku tych podmiotów przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. (PAP)

Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki