REKLAMA

Ewentualne nabycie akcji Pekao przez PZU nie będzie oznaczać braku dywidendy za '16

2016-11-18 12:28
publikacja
2016-11-18 12:28

Ewentualne nabycie akcji Pekao przez PZU nie będzie oznaczać, że ubezpieczyciel nie wypłaci dywidendy za 2016 r. - wynika z wypowiedzi Tomasza Kulika, członka zarządu PZU, na czacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

"Nie oznacza" - odpowiedział Kulik na pytanie czy ewentualne przejęcie Pekao przez PZU będzie oznaczać brak dywidendy za 2016 r.

"Patrzymy na aktywo, które historycznie daje wysoką stopę zwrotu (dividend yield). W dłuższej pespektywie przełoży się to na wyższy wynik dla PZU. Uważam, że w chwili obecnej jest to dobra alternatywa dla innych inwestycji kapitałowych" - napisał Kulik komentując potencjalne korzyści z przejęcia pakietu akcji Pekao.

W połowie października PZU potwierdziło, że prowadzi negocjacje wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju zmierzające do zakupu od grupy UniCredit znacznego pakietu akcji Banku Pekao. W czwartek źródło PAP poinformowało, że warunki transakcji zakupu znacznego pakietu akcji Banku Pekao przez PZU i PFR mogą być ustalone w ciągu około tygodnia-dwóch.

Polityka dywidendowa PZU zakłada wypłatę 50-100 proc. rocznego zysku, w zależności od potrzeb kapitałowych związanych z rozwojem organicznym i realizacją celów strategicznych w zakresie fuzji i przejęć. Polityka zakłada utrzymanie wskaźnika Wypłacalność II na poziomie 200 proc., zadłużenia nie przekraczającego 35 proc. i braku emisji akcji przez PZU do 2020 r. (PAP)

mj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki