Członek RPP proponuje utworzenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Łowiczu

Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej i profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, postuluje utworzenie nowej uczelni ekonomicznej. Na jej siedzibę proponuje Łowicz, swoje rodzinne miasto.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Polski Uniwersytet Ekonomiczny im. Władysława Grabskiego w Łowiczu – bo tak zdaniem Łona powinna nazywać się nowa instytucja – została przez niego szczegółowo opisana w artykule opublikowanym w portalu RadioMaryja.pl.

- We Francji utworzona została niegdyś „Szkoła Wojny Ekonomicznej”. Szkoła ta kształci studentów w przekonaniu, iż nie tylko „kapitał ma narodowość”, lecz także że „przedsiębiorstwo ma narodowość”. Myślę, że można by stworzyć podobną szkołę w Polsce – napisał Łon.

Argumentując wybór lokalizacji, członek RPP stwierdził, że „warto docenić mniejsze miasta”.

- Łowicz to moje rodzinne miasto i zdecydowanie warto pomyśleć o kolejnych pomysłach mających na celu rozwój Łowcza. Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie w mniejszych miejscowościach patriotyzm jest silniej zakorzeniony niż w dużych miastach, zwłaszcza tych największych, w których to coraz bardziej modny staje się kosmopolityzm – dodał.

Oprócz zaprezentowania pomysłu utworzenia nowej uczelni, Eryk Łon przedstawił także jej strukturę. W skład UE w Łowiczu miałoby wejść pięć wydziałów: Wydział Rodziny i Polityki Prorodzinnej; Wydział Państwowych Funduszy Majątkowych; Wydział Pieniądza i Polityki Pieniężnej; Wdział Analizy Funkcjonowania Korporacji Międzynarodowych oraz Wydział Badań Nad Strukturą Własnościową Gospodarek Narodowych.

- Uważam, że Łowicz stoi przed wielką szansą stania się jednym z czołowych ośrodków polskiej myśli ekonomicznej nakierowanej na propagowanie idei patriotyzmu gospodarczego. To właśnie bowiem o ów patriotyzm gospodarczy chodzi. Myślę, że koncepcja utworzenia Polskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Władysława Grabskiego w Łowiczu powinna być bardzo gruntownie przemyślana i jak najszybciej wdrożona w życie – dodał.

Eryk Łon dał się poznać jako autor wielu barwnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Uważany za największego „gołębia” w RPP (czyli zwolennika łagodzenia polityki monetarnej), w ostatnich miesiącach przekonywał m.in. do cięcia stóp procentowych, „porąbania deflacji siekierami”, kupowania przez NBP akcji spółek z polskiej giełdy czy wprowadzenia banknotu o nominale 800 zł z wizerunkiem Marii Konopnickiej.

Obecnie w Polsce funkcjonuje pięć publicznych uczelni o profilu ekonomicznym. Są to Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

MZ

Źródło:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 25 eresan

Jak każdy celebryta, pan Łom doskonale wie, że rozpoznawalność najlepiej budować poprzez kontrowersje.

Można się z niego śmiać. Można żartować. Można krytykować. Ale to On, a nie Wy paskudni malkontenci w przyszłym roku zostanie zaproszony do Tańca z Gwiazdami, w roli gwiazdy oczywiście.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 smallsaver

Łon się trochę spóźnił, bo parę miesięcy temu w Łowiczu zburzono gmach zlikwidowanej z powodu małej ilości studiujących Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej.

! Odpowiedz
11 28 stanislaw_mrowinski

Znakomity pomysł !. Łowicz jak mało które miasto zasługuje na uniwersytet, Prof. Eryk Łon ma wszelkie kwalifikacje ku temu, aby zostać w przyszłości prezesem NBP ! A wtedy Polska stanie się mocarstwem finansowym. Tego nam wszystkim życzę

! Odpowiedz
7 44 antysemita

Ten człowiek ma szaleństwo wyrysowane na twarzy czy warto mu poświęcać swoją uwagę?

! Odpowiedz
23 10 kerad_

Może to nie jest najbardziej trafiony pomysł, ale otwiera on oczy niedowiarkom :-)
Można powiedzieć że przełamuje schematy, bo według nich tylko w Warszawie opłaca się otwierać uczelnię.
I czemu w komentarzach tyle ukrytej pogardy dla Łowicza ?:-)

! Odpowiedz
9 20 stanislaw_mrowinski

hejt wobec Eryka Łona i Łowicza to skutek działania wszelkiej maści kosmopolitów.

! Odpowiedz
3 18 devroo odpowiada stanislaw_mrowinski

Ależ nic z tych rzeczy. Przyrzekamy uroczyście, że natychmiast przestaniemy drwić,z tego pomysłu i rozejdziemy się do swoich zajęć, jeśli tylko Eryk Łon zadeklaruje, że uniwersytet będzie uczelnią finansowaną z jego prywatnego majątku.

! Odpowiedz
3 58 wtomek

Coś chyba z głową się dzieje w sytuacji , gdy bierze się pieniądze za gadanie bzdur.

! Odpowiedz
4 39 dwam

Panie Eryku moze latwiej i szybciej bedzie przeniesc do Lowicza ktoras z Uczelni np SGH i zmienic jej profil na proponowany ....

! Odpowiedz
3 64 spedytor

jak ma taka potrzebe to niech za swoje wybuduje a madrali niech nie rżenie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.