REKLAMA
KRK'26

Emerytobus ING w Białymstoku

2008-10-16 08:10
publikacja
2008-10-16 08:10
Wszyscy, których interesuje wysokość przyszłej emerytury, mogą wspólnie ze specjalistami z ING policzyć, jaką kwotę dostaną po zakończeniu aktywności zawodowej. Przed centrum handlowym Alfa w Białymstoku pojawi się specjalnie oznakowany londyński autobus, w którym poza obliczeniem wysokości emerytury można dowiedzieć się, co zrobić, by otrzymać więcej.

Wizyta „emerytobusu” w Białymstoku jest elementem kampanii, zachęcającej do świadomego, aktywnego oszczędzania na dodatkową emeryturę. Niestandardowy nośnik i charakter akcji mają przede wszystkim zwrócić uwagę oraz skłonić mieszkańców miasta i okolic do zastanowienia się nad wysokością przyszłego świadczenia oraz uświadomić, jakie instrumenty mogą pomóc w zaplanowaniu odpowiedniej emerytury. W 2009 roku Polska przechodzi na kapitałowy system ustalania wysokości świadczeń. Akcja ma pomóc zrozumieć i przygotować się na tę zmianę.

„Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że mimo zreformowania w 1999 systemu emerytalnego i powołania do życia otwartych funduszy emerytalnych – bardzo dobrze zarządzających częścią pieniędzy przyszłych emerytów – Polak po odejściu na emeryturę będzie dostawał 40-60 procent swojego ostatniego wynagrodzenia. Czy to wystarczy, by nie musiał on diametralnie zmniejszać swojego poziomu życia? Oczywiście, że nie. Pojawia się pytanie, co można zrobić, by na emeryturze dostawać znacznie więcej” – mówi Marek Guszczyn, dyrektor oddziału ING w Białymstoku. „Wystarczy zrobić trzy kroki. Po pierwsze wejść na www.ing.pl i na specjalnym kalkulatorze emerytalnym policzyć, ile możemy w przyszłości dostawać z ZUS i OFE. Potem, w drugim kroku, oszacować wydatki na emeryturze. I wreszcie można próbować coś z tym zrobić – wystarczy zadzwonić do specjalisty z ING, umówić się na spotkanie i przygotować plan. Mieszkańcy Białegostoku mogą zrobić te „trzy kroki” właśnie w autobusie ING” – dodaje Guszczyn.

Piętrowy autobus ING będzie w Białymstoku przed centrum handlowym Alfa przy ul. Świętojańskiej 15 w dniach 17-19.10 w godz. 9-21.



/ PR News
Źródło:
Tematy
Wybierz nielimitowany internet z dodatkowymi  kartami SIM za 0 zł w Orange Flex dla firm!
Wybierz nielimitowany internet z dodatkowymi kartami SIM za 0 zł w Orange Flex dla firm!
Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~drift
moi rodzice przeszli w zeszlym roku na emeryture jak zobaczylem jak drastycznie spadly ich dochody, jakie ochlapy otrzymuja od panstwa to sam zaczynam się zastanawiac nad III filarem, bo przezyc miesiecznie za 700 zl to jest jakas masakra. Może mi ktos cos polecic?

Powiązane: Emerytury

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki