REKLAMA

Domeny internetowe są w Polsce rejestrowane najszybciej w Europie

2010-12-07 07:07
publikacja
2010-12-07 07:07
Domeny internetowe są w Polsce rejestrowane najszybciej w Europie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Połowa domen nie jest jednak wykorzystywana.

Przez 18 lat zarejestrowano w Polsce milion domen internetowych, a przez 2 kolejne lata - drugi milion. "Takiego tempa jak w Polsce nie ma nigdzie w Unii Europejskiej" - mówi szef działu rejestracji domen w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK, Artur Piechocki. Nasz rejestr domen jest na piątym miejscu w Europie pod względem liczny wpisów. Jednak połowa z istniejących adresów nie jest wykorzystywana. Większość domen jest bowiem rejestrowana w celach inwestycyjnych - ich właściciele liczą, że uda się je drogo sprzedać. W tym roku za sto najdrożej sprzedanych adresów internetowych zapłacono łącznie prawie 5 milionów 200 tysięcy złotych. To o milion 700 tysięcy więcej niż w zeszłym roku.

Jeśli adres internetowy nie zostanie odnowiony po roku od rejestracji, to jest usuwany z rejestru. W ten sposób znika przeszło 60 procent adresów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"..

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/Siekaj/kry

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki