REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Dobry czas dla małych spółek

2015-03-17 11:24
publikacja
2015-03-17 11:24
Dodaj Bankier.pl w Google

Indeks małych spółek (sWIG) urósł w tym roku ponad 11%, indeks średnich, czyli (mWIG), 7%. To na tle rynku, który zyskał ledwie 3%, pokazuje siłę tych mniejszych spółek.

Dobry czas dla małych spółek
Dobry czas dla małych spółek
/ Bankier.pl

Dobry czas dla małych spółek

Start odtwarzacza ...


Ogólnie sytuacja makroekonomiczna sprzyja inwestowaniu na giełdzie. Na świecie wyciszone drukarki z USA zostały zastąpione przez drukarki z Europie.

Po drugie, w Polsce mamy obniżone stopy procentowe, co wypycha oszczędności z lokat do funduszy i na rynki. Mogłyby na tym zyskiwać spółki z WIG20, jednak znaczącą cześć tego indeksu stanowią branże, które przeżywają problemy.

Są to banki, które mierzą się z problemem kredytów we frankach, kopalnie borykające się z problemami górników i energetyka, która miałaby tych górników przejąć.

Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Chiny szykują się na wielki krach finansowy. "Kawaleria nie nadciąga"
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~andre
mało kto kupuje przeszacowany wig 20,bo co ma stracić?cena nominalna 1 zł a akcji 16 zaś dywidenda 30 groszy za sztukę.no to poco takie toto kupic? odetną z ceny akcji dywidendę i zaraz strata.zamiast na dywidendzie zarobić to się traci a spółki wywalają akcje pod dywidendę by je drogo upłynnić. tak że panowie z wig 20 to już nie działa!

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki