REKLAMA

Deloitte wycofuje się z działalności w Rosji i Białorusi

2022-03-07 18:02
publikacja
2022-03-07 18:02
Deloitte wycofuje się z działalności w Rosji  i Białorusi
Deloitte wycofuje się z działalności w Rosji  i Białorusi
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Deloitte nie będzie już prowadzić działalności w Rosji i na Białorusi - poinformował w poniedziałek dyrektor generalny spółki Punit Renjen.

Decyzja została podjęta po tym, jak tydzień wcześniej (2 marca) Deloitte zapowiedział "dokonanie przeglądu swojej działalności w Rosji". Firma tłumaczyła, że będzie honorować swoje "zobowiązania i obowiązki wobec światowych rynków finansowych i wielu organów regulacyjnych".

"Chociaż wiemy, że jest to słuszna decyzja, będzie ona miała wpływ na około 3000 specjalistów Deloitte w Rosji i na Białorusi. Podobnie jak inni, wiemy, że nasi koledzy w Rosji i na Białorusi nie mają wpływu na działania swojego rządu" - napisano w oświadczeniu. Spółka zapewniła, że będzie wspierać swoich byłych pracowników w "okresie przejściowym".

W stanowisku zapowiedziano wsparcie humanitarne w Ukrainie i całej Europie.

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek świadczących usługi doradcze i audytorskie. Należy do tzw. wielkiej czwórki (Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers) firm zajmujących się audytem finansowym.

Poniedziałek jest dwunastym dniem rosyjskiej agresji na Ukrainie. W związku z napaścią na Ukrainę i dokonywanymi zbrodniami na cywilach wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne. (PAP)

Autorka: Ewa Nehring

neh/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
stane
Autor zapomniał dodać, że wycofali się jako ostatni z wielkiej czwórki, niejako zmuszeni inicjatywą konkurencji.
ertom
Protestuję! Jeżeli chcemy doprowadzić Rosję bankructwa to Deloitte powinno cały biznes przenieść do Rosji. Pamiętamy ich audyty Getbacku.
pstrzezek
Oni nie potrzebują Big4 by wciskać ludziom ciemnotę jak tam jest pięknie i wspaniale. Bo jak ktoś się nie zgodzi to 15 lat do pierdla

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki