REKLAMA

Nowy operator oferuje darmowe połączenia i internet. Czy jest tu haczyk?

2022-10-03 12:00
publikacja
2022-10-03 12:00

Brak jakichkolwiek opłat za połączenia, SMS-y i internet mobilny – takim hasłem kusi potencjalnych klientów Fonia, nowy gracz na polskim rynku operatorów komórkowych. Stawia przy tym prosty warunek: by zaoszczędzić, trzeba zgodzić się na wyświetlanie reklam. Czy za darmo rzeczywiście oznacza, że nie natkniemy się dodatkowe opłaty? 

Nowy operator oferuje darmowe połączenia i internet. Czy jest tu haczyk?
Nowy operator oferuje darmowe połączenia i internet. Czy jest tu haczyk?
fot. Standret Natalia / / Shutterstock

Z oferty Fonii można korzystać od końca września. Wirtualny operator świadczy usługi telekomunikacyjne, bazując na infrastrukturze Polkomtela (Plus). Tym, co ma go wyróżniać na tle konkurencji, jest brak opłat za połączenia, SMS-y i transmisję danych. Na czym więc Fonia opiera swój model biznesowy? Na uwadze klientów.

„Twoja uwaga jest dla nas walutą. Po zainstalowaniu aplikacji Fonia oraz włożeniu karty SIM na ekranie głównym twojego telefonu będziemy wyświetlać reklamy od naszych partnerów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić ci wszystkie niezbędne usługi za 0 zł” – czytamy na stronie operatora.

Połączenia, SMS-y i internet mobilny za darmo? Fonia oferuje to wszystko w zamian za reklamy

Wspomniana aplikacja dostępna jest zarówno na telefony z Androidem, jak i systemem iOS. Dzięki niej nie tylko uzyskamy dostęp do panelu użytkownika, ale skorzystamy też z cashbacku i kuponów rabatowych. Instalując aplikację, klient zobowiązuje się, że program będzie aktywny przez cały okres umowy. Aplikacja powinna być aktualizowana […] oraz nie może być zakłócana przez ograniczenia systemowe lub inne aplikacje. W przypadku naruszenia zasad określonych w niniejszym punkcie operator ma prawo zawiesić lub ograniczyć świadczenie usług na okres 30 dni” – wskazano w regulaminie.

Słysząc zwrot „za darmo”, od razu zastanawiamy, czy jest tu jakiś haczyk. I słusznie. Bo choć za rozmowy i internet rzeczywiście nie zapłacimy, to już aktywacja nowej karty SIM lub przeniesienie numeru będą kosztować 49 zł. Co więcej, operator pobiera dodatkowe opłaty za połączenia międzynarodowe, a także wymianę karty SIM czy cesję.

Jak zostać abonentem Fonii? Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie operatora i uiszczenie opłaty aktywacyjnej. Później, już po otrzymaniu karty SIM, należy pobrać aplikację i zalogować się przy pomocy danych podanych w trakcie rejestracji.

ML

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
49 zł raz przy aktywacji i reszta za darmo. Dobra propozycja i oby trwała przynajmniej przez 4 lata.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wizytator
Dodajmy do tego dane ew. użytkowników. Które są bezcenne, że tak powiem.
zenonn
Nie chcę. Niezdatne do użytku. Za 50 zł? Buahahahhaha
W normalnym telefonie spamu jest za dużo, a tu sam spam, całą dobę.

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki