REKLAMA

DM BOŚ podnosi cenę docelową Unimotu do 49 zł, a rekomendację do "kupuj"

2021-01-26 10:58
publikacja
2021-01-26 10:58
DM BOŚ podnosi cenę docelową Unimotu do 49 zł, a rekomendację do "kupuj"
DM BOŚ podnosi cenę docelową Unimotu do 49 zł, a rekomendację do "kupuj"
/ Unimot

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę akcji Unimotu do 49 zł z 36 zł, a rekomendację do "kupuj'' z "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 38 zł.

"Są trzy głównie powody naszego pozytywnego nastawienia do Unimotu. Przede wszystkim podchodzimy z większym optymizmem do perspektyw premii lądowych zważywszy na zmianę w polityce cenowej PKN Orlen. Po drugie, dostrzegamy mocno pozytywny wpływ fuzji PKN i Lotosu na wolumeny sprzedaży oleju napędowego spółki. Po trzecie, nowe przedsięwzięcia biznesowe spółki okazały się pozytywnym zaskoczeniem" - napisano.

Zdaniem analityków, w nadchodzących miesiącach spadek marż paliwowych w Polsce może być mniejszy, niż wcześniej zakładali, a 2020 r. powinien być odbierany jako nadzwyczajny, kiedy marże były na przesadnie wysokim poziomie.

"W naszych prognozach zastosowaliśmy wyższą premię lądową, co pozytywnie wpłynęło na prognozy finansowe dla Unimotu" - dodano.

Autorzy raportu wskazują na pozytywne zaskoczenie związane z nowymi przedsięwzięciami spółki.

"Przede wszystkim nowa strategia łączenia wynajmowania magazynów gazu i handlu surowcem okazała się sukcesem w 2020 roku. Po drugie, podoba nam się ambitny plan budowy segmentu fotowoltaicznego. Po trzecie, wygląda na to, że sieć detaliczna AVIA Solar jest bliska osiągnięcia rentowności" - napisano.

Analitycy prognozują, że Unimot w 2021 r. odnotuje 70 mln zł EBITDA, 63,3 mln zł EBIT, 49,9 mln zł zysku netto oraz 5.202,4 mln zł przychodów.

Autorem rekomendacji DM BOŚ jest Łukasz Prokopiuk. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 19 stycznia, o godz. 7.25.

Depesza PAP jest skrótem raportu DM BOŚ. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

38296061_Unimot_2_FN_7_2021_DM_BOS disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki