Czechy chcą przyjąć półtora tysiąca uchodźców w ciągu dwóch lat

Czechy chcą przyjąć półtora tysiąca uchodźców z Afryki w ciągu dwóch lat. Zgodę na to wyraził czeski rząd.

(fot. Photoshot/REPORTER / EastNews)

Premier Czech stawia jednak kilka warunków. Najważniejszym jest ten, że Czesi sami sobie wybiorą tych uchodźców, których będą chcieli przyjąć. Bohuslav Sobotka przypomina, że na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Zapewnia, że ludzie nie muszą się obawiać, iż dojdzie do sytuacji, z którą rząd nie będzie sobie mógł poradzić.

Z kolei, wicepremier Pavel Bielobradek podkreśla, że Czechy nie będą przyjmowały ani terrorystów, ani ludzi, którzy mogą powodować problemy.

Ewentualną pomoc dla emigrantów zapowiedziały również czeskie kościoły i organizacje pozarządowe, które już teraz przygotowują miejsca noclegowe dla potencjalnych gości.

Czesi mają też własne pomysły, jak walczyć z falą emigracji. Po pierwsze, będą chcieli przekonać Unię Europejską do lepszej ochrony jej południowych granic. Po drugie zaś - są za tym, aby emigrantów, którzy nie otrzymają azylu - deportować do ich ojczystych krajów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/em/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~eva

Przyjmą murzynów z przydatnym wykształceniem znających język czeski i po problemie.

! Odpowiedz
3 0 ~europejczyk

Baza postradziecka Borne Sulinowo w sam raz dla uchodźców z Afryki.

! Odpowiedz
1 4 ~syb

Syberia jeszcze lepsza

! Odpowiedz
1 4 ~asds

No to powiem, że jestem zaskoczony. Czyżby czescy politycy zapragnęli ciepłych posadek w Brukseli i zaczęli naśladować polskich oportunistów? Bo jak dotąd to raczej nie dawali sobie w kaszę dmuchać.

! Odpowiedz
1 8 ~Księgowy

Czy ktoś policzył jaki wpływ na rozwój Europy i poziom życia jej mieszkańców ma imigracja i muktikulti - konieczność wypłacania socjalu przez kilka pokoleń (wyższe podatki dla uczciwie pracujących), zwiększone nakłady na zapewnienie bezpieczeństwa, koszty likwidacji szkód po rozrubach i zamieszkach, wzrost przestępczości, konieczność utrzymania więźniów wywodzących się z kręgów imigranckich - to wszystko moim zdaniem wpływa negatywnie na poziom życia Europejczyków i spowalnia rozwój europejskiej gospodarki. Po co nam ten problem. Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do czeskiego rządu, rząd w Polsce nie odważy się przyjąć nawet jednego muzułmańskiego imigranta wbrew Polakom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~ja

Czesi to cwaniaki, oni przecież dostępu do morza nie mają :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil