"Cyberpunk 2077". Efekt końcowy zapiera dech w piersiach

2077 rok. Night City, retrofuturystyczne megalopolis położone przy wybrzeżu Kalifornii. Najemnik V chce jedynie przetrwać w tym brutalnym świecie i przy okazji może zdobyć implant dający nieśmiertelność. Gry "Cyberpunk 2077" nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak się okazuje, CD Projekt przygotował też niespodzianki pod względem wizualnym. 

(fot. CD Projekt Red / www.cyberpunk.net)

Fani produkcji CD Projektu mają czas do 17 września, by skompletować sprzęt, który pozwoli im w pełni docenić wszystkie walory graficzne i dźwiękowe gry. Do tej pory wiedzieliśmy, że "Cyberpunk 2077" będzie m.in. korzystał z technologii ray tracingu, a więc techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Dzięki jej zastosowaniu gracze będą mogli podziwiać (między scenami ucieczek, walk i pościgów) realistyczne refleksy światła czy wyglądające jak z życia wzięte kałuże. 

W najnowszym wywiadzie dla onmsft.com John Mamais z CD Projekt Red jeszcze bardziej podsycił oczekiwania co do najnowszej produkcji. - Nadal trwają prace "wykończeniowe". Gracze będą mieli możliwość zagrania w nią na wiele sposobów - powiedział. 

Sam zaznaczył, że o wielu rzeczach jako twórcy jeszcze nie wspomnieli. - Chodzi m.in. o rzeczywistym systemie globalnego oświetlenia, którego do tej pory w pełni nie pokazywaliśmy - dodaje Mamais. - Nikt, oprócz osób bezpośrednio zaangażowanych, nie widział ostatecznego wyglądu gry. A mogę zapewnić, że efekt końcowy zapiera dech w piersiach i jest o niebo lepszy niż wszystko to, co widzieliście do tej pory - dodaje. 

Twórca odniósł się też do dźwięku. Gra wykorzysta możliwości, jakie daje system Dolby Atmos, co tylko spotęguje głębię dźwięku. 

W przypadku przeniesienia "Cyberpunka 2077" na Nintendo Mamais stwierdził, że wydaje się to niemożliwe. Podobnie myślał o "Wiedźminie 3", który jednak się w tej wersji ukazał. Stąd zapewne stwierdzenie "nigdy nie mów nigdy". I choć pojemność gry wydaje się być znaczną przeszkodą, to twórcy mogą np. uszykować im np. wersję skróconą. 

Jak przyznał sam twórca, studio zastanawiało się nad wprowadzeniem technologii wirtualnej rzeczywistości, ale "okazało się to w tym przypadku nieopłacalne". Trwały nawet testy, ale ich wynik nie spełniał oczekiwań. W związku z tym pomysł ten finalnie porzucono. 

aw

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 comedyhut

Ja bym tam sobie pograł w W3

! Odpowiedz
3 8 degrengolada

spektakularne efekty, do dzisiaj Wiedźmin 3 zapiera dech w piersiach na grafice ustawionej na "ultra" a to gra z 2015 !

Cyberpunk 2077 to zupełnie inne postapokaliptyczne realia i o to chodzi, bo nie każdy chce grać w Wiedźmina 4 tylko przeżyć nowe przygody w innym świecie.

Brawo CDP

! Odpowiedz
12 5 kimdzongtusk

Kolejne GTA pomieszane z deus ex

! Odpowiedz
1 12 5474n

kolejne... po?

! Odpowiedz
15 8 kris74keh

To będzie bardzo dobra gra. Studio zainwestowało w nią masę pieniędzy i teraz ją jeszcze dopieszcza, co też nie mało kosztuje. Chociaż mam akcje CD-Projektu to zamierzam je sprzedać tuż przed premierom, bo cena tych papierów jest już teraz kosmiczna.

! Odpowiedz
30 15 grab

Jakość średnia i za dużo ozdobników. Dobre może dla dzieci z małych miasteczek.

! Odpowiedz
55 23 znawca_wszystkiego

U kogo zapiera ten dech w piersiach?? Chyba tylko u pryszczatych małolatów mieszkających na poddaszu u mamy. Normalnych ludzi guzik obchodzi jakas tam gra.

! Odpowiedz
4 7 5474n

hehe, chyba "kiepski_znawca_wszystkiego"
https://www.vanillaplus.com/wp-content/uploads/2018/07/PlaygigaX2016XrevenuesXcomparisonXchart.jpg

! Odpowiedz
5 3 5474n

No wiem, że to marna prowokacji...
Ale może faktycznie ktoś nie ma świadomości skali tego przemysłu:
https://www.vanillaplus.com/wp-content/uploads/2018/07/PlaygigaX2016XrevenuesXcomparisonXchart.jpg

! Odpowiedz
3 3 znawca_wszystkiego odpowiada 5474n

Popatrz na ten render, klatkę z gry, czy to wygląda na coś co zapiera dech? Litości, jakość tego renderu jest żenująca jak sprzed 20 lat. Nie o rozdzielczosc tu chodzi tylko o bardzo marny realizm. O grywalności się nie wypowiadam.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.