REKLAMA
GPW

Cloud Technologies stawia w 2023 r. na akwizycję i zakup technologii

2022-12-12 11:06
publikacja
2022-12-12 11:06

Cloud Technologies stawia w 2023 r. na akwizycję i zakup technologii - poinformował prezes Piotr Prajsnar. Spółka zadebiutowała w poniedziałek na głównym parkiecie GPW.

Cloud Technologies stawia w 2023 r. na akwizycję i zakup technologii
Cloud Technologies stawia w 2023 r. na akwizycję i zakup technologii
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

"Z filarów, które są jeszcze przed nami – oprócz rozwoju organicznego – nie wykluczamy akwizycji. Przyszły rok stoi pod kątem potencjalnych akwizycji" - powiedział prezes podczas debiutu spółki.

"2023 rok mieści się jeszcze w ramach obowiązującej strategii na lata 2021-2023. Zostało nam do wykonania jeszcze kilka kroków" - dodał.

Obecnie spółka skupia się na sprzedaży danych i międzynarodowym rozwoju ich sprzedaży.

"Dynamiki, które osiągamy rok do roku to jest około 50 proc., więc wydaje mi się, że rozwijamy się znacznie szybciej niż cały rynek" - powiedział.

"Myślimy też o zakupie technologii, które nas wspomagają. Te kluczowe dla nas technologie rozwijamy we własnym zakresie, natomiast uzupełniamy nasz zasób technologiczny także o technologię z zewnątrz. Zatem w przyszłym roku mamy w planach finalizację zakupu technologii" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka chce kontynuować skup akcji.

"Do tej pory udało nam się nabyć blisko 50 tysięcy akcji z celu 250 tys. sztuk. Pozostałe 200 tysięcy chcemy nabyć do końca przyszłego roku. Będziemy to robić albo za pośrednictwem rynku, tak jak do tej pory, albo w formie zaproszenia do składania ofert, bo mamy do tego upoważnienie od walnego zgromadzenia" - powiedział prezes.

"Program motywacyjny w oparciu o te akcje chcemy realizować po zatwierdzeniu wyników finansowych 2023 r., czyli gdzieś w połowie 2024 r." - dodał.

Cloud Technologies to spółka działająca w segmencie DataTech. Stworzyła hurtownię danych o zainteresowaniach użytkowników internetu oraz autorską technologię do integracji i zarządzania danymi, czyli Data Management Platform (DMP). Spółka dostarcza dane do targetowania reklam cyfrowych, których odbiorcami są domy mediowe i agencje marketingu online. Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
kolejna amica, cdprojekt, tsgmaes, shoper. kolejne obietnice że zaistnieć na rynku akcji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki