REKLAMA

Cichanouska: Zgodziłabym się na spotkanie z Putinem

2020-11-28 15:03
publikacja
2020-11-28 15:03
fot. FRANCOIS LENOIR / Reuters

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska powiedziała ukraińskiej redakcji Radia Swoboda, że zgodziłaby się na spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Chcemy mieć kontakt ze wszystkimi krajami - dodała.

Opozycjonistka zaznaczyła, że do tej pory nie było żadnych sygnałów ze strony Kremla o możliwym spotkaniu.

Pytana o to, czy zgodziłaby się na spotkanie z prezydentem Rosji, odpowiedziała: "Oczywiście, że byśmy się zgodzili. Chcielibyśmy mieć kontakt ze wszystkimi krajami. Oczywiście chcielibyśmy przedstawić swój punkt widzenia. Usłyszeć stanowisko Rosji w kwestii białoruskiej". "Jesteśmy sąsiadami i będziemy kontynuować nasze stosunki w przyszłości" - dodała.

W jej ocenie Rosja nie spodziewała się silnego ruchu protestacyjnego na Białorusi.

Cichanouska poinformowała też na antenie Radia Swoboda m.in., że w przypadku rozpisania nowych wyborów prezydenckich nie brałaby w nich udziału jako kandydatka.

Zapewniła, że "w najbliższym czasie" złoży wizytę na Ukrainie, jednak zaznaczyła, że nie jest znana konkretna data przyjazdu. Podkreśliła także po raz kolejny, że zgodnie z międzynarodowym prawem Krym należy do Ukrainy. Na pytanie o to, jak sytuacja wygląda według niej de facto, odpowiedziała: "mamy to, co mamy".

Od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i potajemnego zaprzysiężenia Alaksandra Łukaszenki na prezydenta na Białorusi dochodzi regularnie do protestów przeciwko sfałszowaniu wyników wyborczych.(PAP)

ndz/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
darius19
przypominam forumowiczom ze "ajwaja" to wieloletni ruski troll. Zamet, Opluwanie, Dezinformacja. Nieraz opluwal p.Cichanouska. Admirator wschodnich zamordystow.
ajwaja
Znowu zabrales babci PC,
czas oddac, znowu popsujesz
itso_chram_panszczyzna
masz cukierka grzeczny chłopczyk grzeczny no już ić się bawić dalej
ajwaja
Malo prawdopodobne, ze prez. Putin
chcialby nauczyc sie gotowania kartofli z boczkem np. + belcik

Ma kucharza swojego, pewnie niezly
ajwaja
A Bialorus po malu idzie do przodu,
abstrahujac od nowego exportu do Rosji, Chin itd.
__________
""Rosselkhoznadzor RF znosi ograniczenia w dostawach od 10 białoruskich firm
MINSK, 27 listopada (BiełTA) - Wicepremier Białorusi Aleksandr Subbotin i szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego
A Bialorus po malu idzie do przodu,
abstrahujac od nowego exportu do Rosji, Chin itd.
__________
""Rosselkhoznadzor RF znosi ograniczenia w dostawach od 10 białoruskich firm
MINSK, 27 listopada (BiełTA) - Wicepremier Białorusi Aleksandr Subbotin i szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rosselkhoznadzor) Siergiej Dankvert zgodzili się na zniesienie tymczasowych ograniczeń w dostawach niektórych produktów mlecznych z przedsiębiorstw białoruskich do Rosji, BiełTA dowiedział się od służb prasowych rządu Białorusi.

Ograniczenia są znoszone od 27 listopada w oddziałach produkcyjnych "Sawuszkina" w Berezie i Iwanowie, Słuckiej Mleczarni i Bellakcie.

Od 30 listopada eksport do Rosji jest dozwolony dla Mleczarni Połockiej (wyroby z pełnego mleka, suszone produkty mleczne, masło, twarożek i twaróg), Mleczarni Prużańskiej (suszone produkty mleczne), Mleczarni Luniniec (masło i suszone produkty mleczne), Pierwsza Mińska Fabryka Drobiu (spożywcze produkty jajeczne, mięso drobiowe i produkty uboczne), Agrokombinat Kolos (mięso drobiowe i produkty uboczne, gotowe produkty mięsne i konserwowe produkty drobiowe), Delikatesy Białowieskie (gotowe produkty mięsne i półprodukty wieprzowe).""
ajwaja odpowiada ajwaja
A czym sie zajmuje PISy-Morwitz, gdzie wysyla w kryzysie PL-podatki? Tak stracone jak w Ukrainie po Majdanie.
Choc maja wrogów wszedzie, nawet w Arabii i Persji-Iran.
_____________
KRESY.PL
""Według białoruskiego wywiadu w sierpniu polski premier Mateusz Morawiecki miał wypowiedzieć następujące słowa:
A czym sie zajmuje PISy-Morwitz, gdzie wysyla w kryzysie PL-podatki? Tak stracone jak w Ukrainie po Majdanie.
Choc maja wrogów wszedzie, nawet w Arabii i Persji-Iran.
_____________
KRESY.PL
""Według białoruskiego wywiadu w sierpniu polski premier Mateusz Morawiecki miał wypowiedzieć następujące słowa: „Przyszłość Białorusi ma dla Polski ogromne znaczenie. Zachodnie terytoria Białorusi historycznie należą do Polski…
Warszawa podjęła wiele konkretnych kroków, aby pomóc białoruskiej rewolucji:
udzieliła wsparcia finansowego przez polskie i polsko-amerykańskie programy solidarności z ofiarami reżimu Łukaszenki, zaproszono białoruskich studentów, złagodzono przepisy dotyczące przekraczania granic oraz zapewniono wsparcie niezależnym mediom i organizacjom pozarządowym”.""

https://kresy.pl/wydarzenia/jakie-plany-ma-zachod-wobec-bialorusi-lukaszenko-przedstawil-informacje-otrzymane-od-kgb/

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki