REKLAMA
WEBINAR

Chiny zaostrzają restrykcje. Rośnie bilans zakażeń koronawirusem

2022-11-23 11:55
publikacja
2022-11-23 11:55

Chińskie służby medyczne zgłosiły w środę prawie 29 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Miasta walczące z ogniskami infekcji zaostrzają restrykcje, a analitycy obawiają się, że nadchodzące tygodnie mogą być w tym kraju najgorsze od początkowego okresu pandemii.

Chiny zaostrzają restrykcje. Rośnie bilans zakażeń koronawirusem
Chiny zaostrzają restrykcje. Rośnie bilans zakażeń koronawirusem
fot. ANDREW GALBRAITH / / Reuters

Z ogniskiem infekcji walczy również Pekin. Władze ogłosiły w poniedziałek, że miasto znajduje się „w krytycznym punkcie” i mierzy się z „najbardziej skomplikowaną i poważną sytuacją” od początku pandemii. Coraz więcej stołecznych osiedli zamykanych jest w nieoficjalnych lockdownach – podała agencja Reutera.

„Nadchodzące tygodnie mogą być najgorsze w Chinach od początkowych tygodni pandemii zarówno dla gospodarki, jak i dla służby zdrowia” – ocenili analitycy z firmy Capital Economics. Według nich władze raczej nie rozluźnią restrykcji w okresie zimowym, a mimo to pojawiają się obawy, że wysiłki na rzecz opanowania fali infekcji zawiodą.

Chiny obstają przy polityce „zero COVID” i restrykcjach określanych jako najsurowsze na świecie. Powracające lockdowny, obowiązkowe testy i inwigilacja przy pomocy aplikacji śledzących uderzają w gospodarkę i wywołują niezadowolenie społeczne, ale według władz zapobiegają milionom potencjalnych zgonów.

W Szanghaju z powodu COVID-19 chińskie stowarzyszenie producentów samochodów przedwcześnie przerwało w środę trwające w mieście wydarzenie branżowe. W Chengdu, stolicy prowincji Syczuan w południowo-zachodniej części Chin, gdzie wykryto we wtorek ponad 400 nowych zakażeń, władze zarządziły masowe testy wszystkich mieszkańców, które mają być prowadzone codziennie przez pięć dni.

W Kantonie, gdzie każdego dnia zgłaszanych jest około 8 tys. nowych infekcji, przedłużono lockdowny na wielu obszarach zamieszkanej przez 1,8 mln osób dzielnicy Haizhu. Według relacji publikowanych w mediach społecznościowych niektórzy mieszkańcy zamkniętych obszarów nie mogli wrócić do domów i musieli spać na ulicach.(PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
_freak_666
BMX powinna im pomóc w testach xD, bo u nas nie mają "zejścia"
dariusz1976
Narzekacie na Kitajców a u nas w Łunii jewropejskiej to co. Gdyby car Rasji nie zaczął specjalnej operacji na Ukrainie to byśmy mieli to samo. Na nasze szczęście Putin rozpoczął specjalną operację i wirus celebryta "sie skończył". A inaczej to byśmy dalej trenowali 5 dawke żeby do maca wejść, Brauna by zamkneli za dezinformację Narzekacie na Kitajców a u nas w Łunii jewropejskiej to co. Gdyby car Rasji nie zaczął specjalnej operacji na Ukrainie to byśmy mieli to samo. Na nasze szczęście Putin rozpoczął specjalną operację i wirus celebryta "sie skończył". A inaczej to byśmy dalej trenowali 5 dawke żeby do maca wejść, Brauna by zamkneli za dezinformację kowidową, a telefonistka z mojej firmy by mówiła że bierze nastą igłę bo na wakacje chce się dalej wybrać, kolega z wojska by też ją "poprosił" żeby mu dali do emerytury dopracować a ja bym musiał dalej do mamy na Święta Bożego Narodzenia kombinowac jak pojechać aby w drodze pieski małe dwa mnie nie zatrzymały, bo przestępca jestem i morduje innych spotykając się z nimi.
franek_bez_franka2
Jeszcze ciekawostka:
Widziałem relacje mistrzostw z Kataru - trybuny były rozmyte, ponoć Chińczycy maja nie wiedzieć, że nie ma przymusu zamaskowania.
bgiem
Gnojenie obywateli na potęgę.

CO2 - Covid - Mandaty


pawblo77
Jedna z najstarszych cywilizacji świata, kraj Konfucjusza, szachów, prochu, jedwabiu. Tak kończy gigant na czerwonych nóżkach.
karbinadel
Szachy to akurat są z Indii :) Ale co do zasady zgoda, prymat polityki nad ekonomią nigdy nie kończy się dobrze

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki