Chiny: w tym tygodniu już 75 ofiar powodzi na północy kraju

Od poniedziałku, podczas najgorszych od lat powodzi w północnych Chinach, zginęło lub uznano za zaginione co najmniej 75 osób - poinformowały w czwartek władze. W tych suchych zazwyczaj regionach, w tym w Pekinie, ulewy nie ustają.

W stolicy Chin pada bez przerwy od wtorku. Zalane są ulice, odwołano kilkaset pociągów i lotów, w tym ponad 200 na lotnisku międzynarodowym.

W wielu miastach prowincji Hebei (Hopej) we wschodnich Chinach, jak Handan, Shijiazhuang (Szyciaczuang) i Xingtai (Hsingtai) w środę opady sięgnęły 630 mm.

Ulewy zagrażają nasypom i wałom wzdłuż rzek w środkowych Chinach, gdzie zmobilizowano wojsko i ciężki sprzęt do utrzymania tych zabezpieczeń.

Z terenów nawiedzonych powodziami ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a straty szacowane są tam na kilkaset milionów dolarów.

Powodzie nawiedziły także południe Chin, gdzie jak co roku w maju rozpoczęła się pora monsunowa, ale w tym roku opady są wyjątkowe. Stan wody w głównych rzekach przekracza poziom zarejestrowany w 1998 roku, kiedy w rezultacie olbrzymich powodzi zginęło, głównie wzdłuż Jangcy, 4150 ludzi.

Według danych opublikowanych przez rząd w całych Chinach w pierwszej połowie roku zginęło bądź zaginęło w wyniku powodzi 576 osób. (PAP)

klm/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil