REKLAMA

Cena benzyny 95 cena spadła poniżej 7 zł

2022-08-10 15:35
publikacja
2022-08-10 15:35
Cena benzyny 95 cena spadła poniżej 7 zł
Cena benzyny 95 cena spadła poniżej 7 zł
fot. Włodzimierz Wasyluk / / FORUM

W drugim tygodniu sierpnia benzyna 95 staniała o 33 gr/l; jej cena spadła poniżej 7 zł. To cenowe tąpnięcie na stacjach - ocenili analitycy e-petrol.pl. Podobnej skali obniżka dotyczy również oleju napędowego, który jest tańszy o 32 gr i kosztuje przeciętnie 7,13 zł/l - dodali.

"Cenowe tąpnięcie na stacjach" - tak sytuację na rynku paliw w drugim tygodniu sierpnia ocenili analitycy portalu e-petrol.pl. Obniżki są szczególnie widoczne w przypadku benzyny i oleju napędowego - poinformowali w środę.

"Litr benzyny 95-oktanowej potaniał aż o 33 gr i aktualnie kosztuje 6,86 zł, spadając tym samym poniżej 7 zł. Takie poziomy cenowe ostatnio obowiązywały dla tego paliwa w maju br. Podobnej skali obniżka dotyczy również oleju napędowego, który jest tańszy o 32 gr i płaci się za niego przeciętnie 7,13 zł/l. Znów o 4 gr na litrze potaniał autogaz, oferowany na stacjach średnio po 3,27 zł/l" - wynika z danych przedstawionych przez e-petrol.pl.

Wyjaśniono, że spadki cen paliw w sprzedaży hurtowej, jakie obserwowano od początku sierpnia, spowodowały, że kierowcy w Polsce płacą za tankowanie wyraźnie mniej niż tydzień temu.

Według analityków na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, w którym e-petrol.pl odnotował najniższe ceny benzyny Pb95, diesla oraz autogazu. Wynoszą one odpowiednio: 6,80; 7,10 i 3,11 zł/l. Taka sama średnia cena benzyny obowiązuje w tym tygodniu także na Pomorzu - dodali.

"Tankowanie benzyny 95-oktanowej jest aktualnie najdroższe w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jej litr płaci się średnio 6,94 zł. Diesel z ceną 7,20 zł/l jest najdroższy w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, a LPG kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku - 3,49 zł/l" - wskazali eksperci e-petrol.pl. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
kacz-jong-un
Wow, cena spadła, inflacja spada, można wincyj drukować.
jaho31
okazuje się, ze strategia głównej opozycyjnej partii
- ja ją nazywam Platforma Kolaboracji i Targowicy Obywatelskiej
bo ta nazwa trafnie oddaje spektrum działań które ta organizacja prowadzi -
może spalić kompletnie na panewce w sytuacji gdy cena wachy spadnie do
6,5PLN a powiedzmy na składach pojawi się importowany
okazuje się, ze strategia głównej opozycyjnej partii
- ja ją nazywam Platforma Kolaboracji i Targowicy Obywatelskiej
bo ta nazwa trafnie oddaje spektrum działań które ta organizacja prowadzi -
może spalić kompletnie na panewce w sytuacji gdy cena wachy spadnie do
6,5PLN a powiedzmy na składach pojawi się importowany węgiel
no i zima będzie w miarę łagodna (mamy w końcu globalne ocieplenie)
to ta partia zbierze raptem 18 % głosów w sytuacji kompletnego braku programu
bo ileż można szczuć w UE na własne społeczeństwo
ileż można dezinformować zachodnie społeczeństwa na temat tzw braku praworządności w sytuacji gdy 3 raz ponosi się kompletną porażkę w demokratycznych wyborach
poseł Pupka i ljego zwierzchnik lokaj berliński zwyciężą trolując na Twitterze?


jestem_za_po
Marzy ci się pisowski trollu taki scenariusz co? Majtki już pełne, że twój chlebodawca ma już dni policzone. Miód na moje oczy i uszy.
bha
Jak zniosą ulgi to wróci cena do max pionu. I czar niby obecnej taniości??? znów pryśnie. Gra pozorów rynkowych nic więcej.
mith21
Ceny na rynkach już dawno wróciły do poziomu sprzed wojny. A w Polsce? Obajtek z PiS dalej grabią Polaków?
ehud
Cena benzyny w Stanach spada od 3 m-cy (https://ycharts.com/indicators/us_gas_price) i przy uśrednionej cenie nieco ponad $4 za galon (3,78 litra) to faje lekko ponad $1 za litr!

ptokbentoniczny2 odpowiada ehud
Ostatnio jak liczyłem to średnia cena za litr benzyny w USA to 5,05zł. A u nas się podniecają, że poniżej 7zł.
kimdzonk odpowiada ptokbentoniczny2
a na Białorusi jeszcze tańsza !

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki