3,0000 zł
3,45% 0,1000 zł
Copernicus Securities SA (CRS)

Komunikat Zarządu Copernicus Securities S.A. w sprawie nałożenia na Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. kary pieniężnej.

Zarząd spółki Copernicus Securities S.A. informuje, iż w dniu 20 listopada 2019 r. powziął informację o nałożeniu na Copernicus Capital TFI S.A. („Towarzystwo”) przez Komisję Nadzoru Finansowego kary pieniężnej w wysokości 3.900.000 zł (słownie: trzy miliony dziewięćset tysięcy złotych polskich), w związku z naruszeniem przez Towarzystwo:
- w zakresie zarządzania czterema funduszami inwestycyjnymi - art. 145 ust. 3 w zw. z art. 145 ust. 1 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi w brzmieniu obowiązującym przed wejściem w życie ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i niektórych innych ustaw [dalej: „Ustawa”];
- w zakresie zarządzania jednym z funduszy, art. 196 ust. 1 Ustawy;
- w zakresie zarządzania jednym z funduszy - statutowego zapisu odnoszącego się do kryterium doboru lokat oraz zapisu odnoszącego się do utrzymywania wartości aktywów płynnych w dniu wyceny, art. 10 Ustawy, § 7 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 czerwca 2005 r. w sprawie trybu likwidacji funduszy inwestycyjnych [dalej: „Rozporządzenie”], § 11 ust. 1 Rozporządzenia.

Zgodnie z pozyskaną przez Copernicus Securities S.A. od Towarzystwa informacją, obecnie Towarzystwo jest na etapie dokładnej analizy uzasadnienia decyzji i motywów organu nadzoru w określeniu wysokości kary. W ocenie Towarzystwa wysokość nałożonej kary pieniężnej jest rażąco niewspółmierna w stosunku do charakteru i istotności stwierdzonych naruszeń, jak również skali prowadzonej przez Towarzystwo działalności. Towarzystwo nie zgadzając się z oceną naruszeń i wysokością wymierzonej sankcji planuje skorzystać z przysługujących mu zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego środków prawnych i wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Podstawa prawna:
art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR
Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.