REKLAMA
WEBINAR

CD Projekt zapowiada wygaszenie gry "Wiedźmin: pogromca potworów"

2022-12-06 10:36
publikacja
2022-12-06 10:36

CD Projekt będzie wygaszał grę Wiedźmin: Pogromca Potworów, w rezultacie zostanie wstrzymany dalszy rozwój projektu - 31 stycznia 2023 roku zakończona zostanie dystrybucja gry na Google Play i Apple App Store dla nowych graczy, a 30 czerwca 2023 roku gra przestanie być dostępna dla dotychczasowych - poinformowała spółka w komunikacie.

CD Projekt zapowiada wygaszenie gry "Wiedźmin: pogromca potworów"
CD Projekt zapowiada wygaszenie gry "Wiedźmin: pogromca potworów"
/ CD Project

CD Projekt poinformował, że decyzje są zgodne z założeniami aktualizacji strategii biznesowej grupy, która przewiduje koncentrację na podstawowej działalności i realizację projektów mobilnych we współpracy z zewnętrznymi partnerami. Aktualizacja strategii miała miejsce w październiku.

Za grę mobilną odpowiadała spółka Spokko, należąca do grupy CD Projekt.

Wiedźmin: Pogromca Potworów to mobilna gra RPG oparta na geolokalizacji, opracowana przez Spokko, część grupy CD Projekt. Gra zadebiutowała na iOS i Androidzie w lipcu 2021 roku.

Spółka Spokko nie podlegała dotychczas konsolidacji w ramach skonsolidowanych sprawozdań finansowych grupy CD Projekt. Zarząd Spółki poinformował również, że w konsekwencji decyzji o wygaszaniu projektu Wiedźmin: Pogromca Potworów i planowanej reorganizacji zaistniały przesłanki do aktualizacji wartości udziałów Spokko.

"Zarząd zleci przeprowadzenie testu na utratę wartości. Aktualizacja wartości udziałów Spokko uwzględniona zostanie w wyniku finansowym i sumie bilansowej w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Całkowita wartość udziałów Spokko w księgach Emitenta na dzień 5 grudnia 2022 roku wynosiła 32,4 mln zł" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki