CBŚP rozbiło grupę przestępczą wyłudzającą kredyty

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów. Do tej pory zatrzymano 23 osoby. Z ustaleń policjantów wynika, że przestępcy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń otrzymali ponad 7,7 miliona złotych z pożyczek.

(fot. imarin / YAY Foto)

Sprawa wyłudzeń kredytów na Śląsku jest prowadzona od trzech lat pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. W przestępczy proceder zamieszane są osoby, które wykorzystywały znajomość z pracownikami jednego z banków, gdzie składano fałszywe dokumenty. Pieniądze z kredytów otrzymanych na podstawie takich dokumentów były potem przelewane na konta prywatnych osób i wypłacane. Policjanci z CBŚP odkryli, że spółki, którym udzielane były pożyczki, należały w większości przypadków do tak zwanych "słupów", czyli osób, które prawdopodobnie nie miały pojęcia o tym, czym faktycznie zajmują się te firmy. Po otrzymaniu kredytu spółki były sprzedawane kolejnym osobom, w tym obcokrajowcom.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w grupie przestępczej, oszustwa, przedkładania fałszywych zaświadczeń w celu uzyskania kredytu czy niedopełnienia ciążącego na nich obowiązku. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 2,4 miliona złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/CBŚP/md/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj