CBOS: Odsetek kredytobiorców mających problem ze spłatami spadł do 3 proc.

Odsetek kredytobiorców mających problem ze spłatami spadł do 3 proc. - wynika z badania CBOS. W poprzednim badaniu, w 2014 r., odsetek ten wynosił 7 proc.

(fot. Maciej Jarzębiński / FORUM)

"Odsetek gospodarstw domowych spłacających różnego rodzaju kredyty i pożyczki jest po raz pierwszy w naszych badaniach niższy niż tych, które posiadają jakiekolwiek oszczędności. Z deklaracji respondentów wynika, że obowiązek spłacenia różnego rodzaju rat, pożyczek, długów lub kredytów spoczywa obecnie na dwóch piątych wszystkich gospodarstw domowych (40 proc.), z czego nieliczne (3 proc. ogółu) mają kłopoty ze spłaceniem swoich zobowiązań, pozostałe zaś (37 proc.) spłacają je regularnie" - napisano w komentarzu.

Tylko w Bankier.pl:

Życie z frankiem

Badanie pokazuje, że 49 proc. Polaków deklaruje, że ich gospodarstwo domowe posiada pewne oszczędności pieniężne i niemal tyle samo (51 proc.) twierdzi, że nie ma takiego zabezpieczenia.

"W ciągu ostatnich trzech lat odsetek osób deklarujących posiadanie oszczędności zwiększył się o 9 punktów procentowych (z 40 proc.), natomiast patrząc z perspektywy ostatniego dziesięciolecia ich liczba się podwoiła (wzrost z 23 proc. do 49 proc.). Zatem wraz z poprawą sytuacji finansowej Polaków upowszechnia się zwyczaj odkładania części funduszy, by zabezpieczyć się na przyszłość" - napisano.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dn. 17–24 sierpnia na grupie 1009 osób. (PAP Biznes)

nik/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne