Była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska nie żyje

Nie żyje Monika Zbrojewska, odwołana 23 października z funkcji wiceministra sprawiedliwości - podał w sobotę serwis adwokatura.pl, według którego zmarła ona 30 października w wieku 43 lat.

Serwis przypomniał, że adwokatka dr hab. Zbrojewska była sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera. Związana z Uniwersytetem Łódzkim, była ekspertem prawa karnego.

Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UŁ. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003-2008 była ekspertem sejmowych komisji śledczych, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką.

W 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem i członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

Na stanowisko podsekretarza stanu w MS powołano ją 5 listopada 2014 r. Premier Ewa Kopacz odwołała ją 23 października. Stało się to po tym, jak tego samego dnia zatrzymano ją w Łodzi, gdy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Minister sprawiedliwości Borys Budka wystąpił po tym o jej dymisję. (PAP)

sta/ abr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 6 ~Zyga

Jak to wytłumaczyć i zrozumieć ,że sam jad i nienawiść sączy się ze skrajnie prawicowych i mieniących się katolikami , prawdziwymi Polakami oraz patriotami ludzi ? Co się w ludziach porobiło ? Codziennie mają na ustach Boga i honor . Kanalie - smażyć się będziecie w piekle jeśli istnieje . A jeśli nie to i tak macie je już teraz w waszych głowach - do końca waszego podłego żywota.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~szowinista

Wszyscy współczują pijanej która siada za kierownicą a nie widzi ofiar które są skutkiem takich czynów.Dopiero gdy spotka to kogoś z nas lub naszych bliskich to zaczyna się lament!

! Odpowiedz
2 18 ~czytelnik

Śmierć każdego człowieka jest jego tragedią i nieszczęściem jego bliskich. Dziwi mnie jednak to, że media milczą na temat przyczyny tego zgonu, co sugeruje, że chyba jeszcze nie wszystko powiedziano.

! Odpowiedz
2 13 ~Woda

To smutne. Coraz częściej widzę na własne oczy, jak alkohol niszczy życie wykształconych i odnoszących sukces ludzi.
[*]

! Odpowiedz
3 6 ~Smutas

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 5 ~AGATA

Szkoda,młoda,zdolna nikt jej nie pomógł.

! Odpowiedz
6 5 ~Marsi

Ogromny żal każdego istnienia. Niky nie podał ręki a pewnie sama do końca nie wiedziała jak jej szukać

! Odpowiedz
2 14 ~smutny

Podali jej rękę jak kulczykowi

! Odpowiedz
8 6 ~tzpopapraniec

zobaczymy co te wszystkie czubki z tego forum będą mówić za cztery lata a może szybciej

! Odpowiedz
7 5 ~markus

AntPOpaprancu - ośmiorniczki można kupić za 29,99/kg ale w tanim sklepie, do którego prezes nie chodzi - to i Tobie pewnie nie wypada!?
A Pani Monika być może miała problem z alkoholem. Niestety u nas ten problem nie jest poważnie traktowany i pewnie nikt jej nie podał ręki, gdy potrzebował pomocy. Zbyt mało wiemy .. może chorowała. Wieka tragedia, taka młoda, wykształcona, zdolna i w dodatku i ładna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil