REKLAMA

Była prezes banku spółdzielczego aresztowana pod zarzutem wyrządzenia szkody na ponad 22 mln zł

2021-10-14 09:31
publikacja
2021-10-14 09:31
Była prezes banku spółdzielczego aresztowana pod zarzutem wyrządzenia szkody na ponad 22 mln zł
Była prezes banku spółdzielczego aresztowana pod zarzutem wyrządzenia szkody na ponad 22 mln zł
fot. B-D-S Piotr Marcinski / / Shutterstock

Wyrządzenie szkody w kwocie ponad 22 mln zł zarzuca policja i prokuratura byłej prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku; w ten sposób doprowadziła do jego niewypłacalności. Kobieta została zatrzymana przez śląskich policjantów i aresztowana.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych z województwa śląskiego.

"Jak ustalili policyjni śledczy, była prezes banku, poprzez podejmowanie niekorzystnych decyzji kredytowych, wyrządziła szkodę majątkową w wielkich rozmiarach na kwotę nie mniejszą niż 22,7 miliona złotych. Tym samym spowodowała niewypłacalność banku" - poinformowała komenda wojewódzka.

Kobieta została zatrzymana, a przed tygodniem w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty m.in. wyrządzenia bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Sąd Rejonowy w Gliwicach uwzględnił wniosek śledczych i aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (7)

dodaj komentarz
grzechu_comeback
że tak "w pojedynkę"???? A gdzie RESZTA zarządu, rady nadzorczej, kontrolów, audytów, analityków od wyszukiwania powiązań???? Sama klientów podwoziła pod bank, czy sama ich drukowała w 3D??? To pewnie polityczna ustawka, tak jak w przypadku Nowaka, on też SAM będzie MOŻE garował....
mkx
Główny audytor w Senacie jest.
grzechu_comeback odpowiada mkx
Ten od KOPERT???? Co "uczciwie" nie chce być sędzią w swojej sprawie, więc nie poddaje się głosowaniu???? Poziom audytu by pasował....
mkx odpowiada grzechu_comeback
Bierecki
andregru
A za "lewe faktury VAT" można dostać 25lat .
3456
wierzchołek góry lodowej , wszędzie kradną po urzędach bankach ,to jest plaga ,czasami wychodzi na jaw ,w Chinach tego nie ma ucinają łeb ,amen .
grzechu_comeback
TROLLLing, jak nic! Może i obcinają, ale tym co się KOMUNISTYCZNIE dzielić nie chcą. Komunistycznie, czyli tak jak w Polsce za czasów PRL, okrągłego stoliczka z kantami i jeszcze jakiś czas później..... Jak ktoś chciał to negować to znikał.... jak to było np. w przypadku FOZZ.... żaden leming tego pamiętać nie TROLLLing, jak nic! Może i obcinają, ale tym co się KOMUNISTYCZNIE dzielić nie chcą. Komunistycznie, czyli tak jak w Polsce za czasów PRL, okrągłego stoliczka z kantami i jeszcze jakiś czas później..... Jak ktoś chciał to negować to znikał.... jak to było np. w przypadku FOZZ.... żaden leming tego pamiętać nie chce, bo tam cała śmietanka ichniekszych POlitycznych idoli ten proceder nawet "nadzorowała"....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki