REKLAMA

Obajtek: Budowa linii do nawozów azotowych we Włocławku zaawansowana w 32 proc.

2020-11-25 11:50
publikacja
2020-11-25 11:50
fot. KACPER PEMPEL /

Budowa linii do produkcji nawozów azotowych w Anwilu we Włocławku jest zaawansowana w 32 proc., inwestycja ma być zrealizowana za półtora roku - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Po oddaniu instalacji moce produkcyjne wzrosną o 50 proc., a EBITDA Anwilu zwiększy się o około 250 mln zł.

Budowana we Włocławku nowa linia do produkcji nawozów azotowych składa się z trzech elementów: instalacji kwasu azotowego, neutralizacji oraz granulacji.

"Zaawansowanie inwestycji to 32 proc., za półtora roku oddamy ją do użytku. Inwestycja za około 1,3 mld zł, mimo trudnych covidowych czasów, idzie zgodnie z planem. Trwają już rozmowy z klientami, a także nabór pracowników" - powiedział prezes Obajtek podczas środowej konferencji prasowej na terenie Anwilu.

"Po oddaniu nowych instalacji moc produkcyjna wzrośnie o 50 proc. Teraz wytwarzamy ponad 900 tys. ton nawozów azotowych, po oddaniu będziemy wytwarzać około 1,5 mln ton. EBITDA wzrośnie około ćwierć miliarda złotych" - dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończenie inwestycji planowane jest do połowy 2022 roku.

Prezes przypomniał, że jednocześnie trwają przygotowania do budowy instalacji olefin w Płocku, która też będzie miała duży wpływ na działalność Anwilu.

"We Włocławku produkujemy teraz około 340 tys. ton polichlorku winylu, a po uruchomieniu instalacji olefin zwiększymy produkcję do 420 tys. ton" - powiedział Daniel Obajtek.

PKN Orlen ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Anwilu. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki